مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی از برنامه ریزی برای برگزاری هفته فرهنگی خراسان رضوی در گرجستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،ابوالفضل مکرمی فر اظهار داشت:خراسان رضوی آمادگی پذیرش زائران و گردشگران گرجستان را دارد و برای جذب آنها آمادگی خود برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خراسان رضوی در هفته فرهنگی خراسان رضوی در گرجستان را اعلام می‌کند.ما می‌توانیم اشیاء تاریخی که معرف فرهنگ خراسان باشد را در موزه‌های گرجستان به نمایش بگذاریم.

مکرمی‌فر ادامه داد: نمایش اسناد شاخص تاریخی از دوره‌های مختلف قبل و بعد از اسلام، هم چنین نمایش و فروش آثار هنرمندان صنایع دستی  در رشته‌های شاخص خراسان رضوی از برنامه‌های این هفته فرهنگی خواهد بود.

وی با بیان این که 40 گروه موسیقی سنتی در استان به ثبت رسیده‌اند، اظهار داشت: اگر چه با محدودیت‌های مالی مواجه‌ایم اما با مشارکت بخش خصوصی هزینه‌های حضور هنرمندان صنایع دستی و دیگر شرکت‌کنندگان در هفته فرهنگی خراسان رضوی در گرجستان تامین خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای جذب گردشگران خارجی یادآور شد: برای جذب گردشگران تاتارستان طی 3 ماه گذشته 3 سفر به این کشور انجام شده و براساس تفاهم نامه با وزیر گردشگری این کشور در هفته 2 پرواز 50 نفره به کازان انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: برای توسعه گردشگری باید تعاملات را با کشورهای دنیا افزایش دهیم و با جذب گردشگر خارجی از ظرفیت گردشگری خراسان رضوی در طول سال استفاده کنیم.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: