دبیر ستادجشن نوروزگاه خراسان رضوی گفت: 50 جشن نوروزگاه در خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، فرید جواهرزاده سیزدهم فرودین گفت: برنامه‌های جشن ملی نوروزگاه در استان با موفقیت و فراتر از انتظار انجام شد و بالغ بر 50 شهر روستا و مکان رویداد در زمینه پاسداشت نوروز در استان فعال است.

وی ادامه داد: 22 شهرستان فعالیت‌های جشن نوروزگاه را برگزار و در معرفی، آداب، رسوم، سنت‌ها و فرهنگ را به عموم مردم، زائران و گردشگران ارائه کردند.

جواهرزاده یادآور شد: خراسان رضوی نخستین و تنها نوروزگاه بین‌المللی کشور را برگزار کرد و مرز ایران و افغانستان میعادگاه این جشن نوروزی بود.

وی افزود: با همیاری دستگاه‌های مختلف در شهرستان به ویژه فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها هنرمندان کشورمان و هنرمندان کشور دوست و برادر افغانستان توانستیم این جشن را با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار کنیم.

جواهرزاده گفت: پیام نوروز صلح، دوستی، نشاط و شادمانی است بنابراین تلاش خواهیم کرد جشن نورزگاه را سال آینده با گستردگی بیشتر و با مشارکت دیگر کشورهای همسایه برگزار کنیم.

وی  با بیان این که جشن‌های آئینی استان در طول سال هم تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: برنامه‌های شادی‌آفرین  را برای زائران، گردشگران و مردم استان برگزار خواهیم کرد.

جواهرزاده درباره تاثیر این برنامه‌ها بر حضور زائران و گردشگران در استان گفت: جشن نوروزگاه و برنامه‌های نوروزی خراسان رضوی، زمان اقامت و حضور زائران در شهرستان‌های استان را  از یک ساعت تا یک روز افزایش داده است.

گفتنی است جشن نوروزگاه ایران با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دوم فروردین از آرامگاه فردوسی آغاز و در هر شهرستان براساس فرهنگ بومی و محلی همان شهرستان برگزار شد، هم چنین بازارچه‌های صنایع‌دستی و  معرفی جاذبه‌های گردشگری از دیگر برنامه‌های جشن نوروزگاه بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: