سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی برنامه‌های پیش‌بینی شده حوزه اقتصادی برای اجرای شعار سال 97 را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اشاره به شعار سال 97 اظهار کرد: برای اجرای این شعار، رویکردی عملیاتی را در پیش گرفتیم و نمی‌خواهیم صرفا در قالب شعار و برگزاری کنفرانس و همایش این کار را پیش ببریم.

وی افزود: به همین دلیل در همین مدت محدود از ابتدای سال، تعدادی از اولویت‌ها را تدوین و آماده کردیم و به عنوان سرفصل‌های برنامه‌های اقتصادی استان برای دستگاه‌های اقتصادی ارسال کردیم تا بتوانیم  تا پایان فروردین‌ماه، برنامه‌ای عملیاتی مبتنی بر این شعار و اسناد بالادستی تنظیم شده، تهیه کنیم.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: از این اسناد می‌توان به سند چشم‌انداز توسعه، سیاست‌های کلی تولید، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های کلی اصل 44 و همچنین سند آمایش استان و مهم‌تر از این موارد سند برنامه ششم توسعه کشور اشاره کرد که ما در سال گذشته برای آن برش استانی تهیه کردیم.

رسولیان ادامه داد: در این برنامه به صورت دقیق مشخص است که ما در سال 97 چه میزان صادرات ، سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی باید داشته باشیم.

وی تصریح کرد: طبق این برنامه طی امسال باید 100 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری شود یا همچنین باید به رشد 12 درصدی در حوزه صادرات دست یابیم.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با اشاره به طرح رونق تولید، این طرح را یکی از موارد اصلی در دست پیگیری در استان برشمرد و افزود: این طرح را امسال نیز اجرا خواهیم کرد و جذب حداکثری برخی اعتبارات از قبیل اعتبارات روستایی را که موعد جذب آن‌ها به سال 97 موکول شده است، در دستور کار داریم.

رسولیان گفت: از دیگر موارد مد نظر برای امسال، افزایش بهره‌وری در واحدهای تولیدی و بهینه‌سازی آنها و همچنین افزایش کیفیت تولیدات داخلی است که برای آن برنامه‌ریزی شده و باید برنامه عملیاتی آن را هم تدوین کنیم.

وی با تاکید بر تشدید بحران آب در استان، تصریح کرد: در این حوزه نیز ما پیگیر گسترش روش‌ها و فناوری‌های جدید برای بهینه‌سازی آبیاری مزارع و همچنین افزایش کشت گلخانه‌ای و مخصوصا موضوع انتقال آب هستیم.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بحث بازسازی و به سازی واحدهای تولیدی هم یکی از موارد اساسی برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه تمام شده تولید در استان است.

رسولیان با تاکید بر این که بحث حمایت از سرمایه‌گذاران توانمند در استان یکی از سرفصل‌های مهم در حوزه اقتصادی است، بیان کرد: کمیته ویژه‌ای تحت عنوان کمیته ویژه کسب و کار به‌زودی تشکیل می‌شود که در آن کمیته می‌خواهیم با اصلاح فرایندها، فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری را توسعه دهیم.

وی با بیان این که موارد ارائه شده تنها بخشی از سرفصل‌های این برنامه ارسالی است، افزود: این برنامه حدود 15 سرفصل دارد و امیدواریم تا پایان فروردین بتوانیم برنامه عملیاتی و ارقام و اعداد و شاخص‌ها را  ارائه کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: