معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: حقوق مشارکتهای مردمی خراسان رضوی از ۹۲ میلیارد تومان به ۱۳۸ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،سیدجواد حسینی صبح امروز در آیین تجلیل از مدیرکل اسبق و معارفه مدیرکل جدید کمیته امداد خراسان رضوی اظهار داشت: کمک به قشر ضعیف جامعه، مستلزم وجود دو نگاه نیاز محور و منبع محور است.

وی خاطرنشان کرد: نخستین نگاه، کمک به به‌دست‌آوری نیازهای آنان و نگاه دوم، منابعی از غنایم هستند که نیروی انسانی منابع مذکور به انجام نرسیده است. نگاه کمیته‌های امدادی از جنس منبع محوری بوده که به‌ویژه در خراسان‌رضوی از عملکرد خوبی برخوردار است و بدون وقفه انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی عنوان کرد: با وجود همین نگاه، در سال‌های گذشته سعی بر قدرت بخشیدن به مددجویان و مدیران ورود و خروج آنها داشتند که این عامل سبب کاهش تعداد خانوارهای مددجویان تحت حمایت از 144 هزار خانوار در سال 94 به 123 هزار خانوار در پایان سال گذشته شد.

وی گفت: از سایر اقدامات کمیته‌های امدادی خراسان رضوی می‌توان به افزایش سه برابری مستمری مددجویان در سال گذشته و همچنین پرداخت کمک زندگی مددجویان پیش از پرداخت حقوق کارکنان اشاره کرد. تعداد پرونده‌های مددجویی از 900 عدد در سال 94 به 400 رونده در سال گذشته رسیده است، همچنین به تمامی زوج‌ها جهیزیه به صورت کامل پرداخت می‌شود.

وی گفت: بیش از 23 هزار فقره تسهیلات اشتغال از محل منابع امدادی و بانکی از سال 94 تا 96 به مددجویان پرداخت شده است، این فقره‌ها توسط ایجاد دهکده فرش توسعه گردشگری روستایی به آنها پرداخت شد.

حسینی اظهار داشت: ثابت‌سازی مشاغل توسط دسته سازی پروژه‌های اشتغال، آغاز پروژه ملی نیروگاه‌های خورشیدی خانگی برای مددجویان در سراسر کشور و تاسیس 850 نیروگاه خانگی نیز از دستاوردهای این سازمان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی عنوان کرد: تشکیل کمیته‌های اشتغال خراسان رضوی درسال گذشته و پروژه برون‌سپاری کلینیک‌های بخش کسب و کار که تبدیل به پروژه ملی شده، از افتخارات کمیته‌های امدادی است.

وی افزود: کمیته‌های امدادی در بخش اشتغال نیز اقداماتی از جمله تثبیت کارآفرینی بر پایه اقتصاد اسلامی با ایجاد اتاق مرتبط با آن در انجمن‌های شبانه‌روزی امداد و همچنین تشکیل بازارچه‌های فعلی و مقطعی و نمایشگاه‌های عرضه کننده فرآورده‌های تولیدی مددجویان خراسان رضوی را انجام داده است.

حسینی با اشاره به تاسیس زائرسرای "کرامت" با گنجایش 103 سوئیت و 430 تخت در 11 طبقه، افزود: حقوق مشارکتهای مردمی خراسان رضوی از 92 میلیارد تومان در سال 94 به 138 میلیارد تومان در سال گذشته تبدیل شده است، همچنین استان در جذب حقوق‌های صدقات از رتبه 17 در سال 94 به رتبه 3 کشوری در سال گذشته رسید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: استعمال از گنجایش مراکز نیکوکاری و نظم‌بخشی و رایزنی‌هایی با خیریه‌های متعدد، به‌کارگیری از نحوه‌های فناوری نوین در جذب مشارکت‌های مردمی و پرداخت‌های الکترونیک نیز توسط این سازمان انجام شده است. بیش از هزار واحد مسکونی برای مددجویان تاسیس شده است، علاوه بر آن، مراکز خدماتی نیز از یک مدیریت به 9 اداره استقلال‌یافته رسیده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: