نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت:در کنار بازار ایران،بازار دو کشور همسایه ما یعنی عراق و افغانستان با جمعیت 60 میلیونی وجود دارد؛لذا مجموع جمعیت این 3 کشور که 140 میلیون نفر است،اگر تحت پوشش کالای ایرانی قرار بگیرند آنگاه وضعیت تولید و گردش اقتصادی ما به شدت رشد خواهد کرد.

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی،اظهار کرد: بازار مصرفی ایران با دارا بودن جمعیت 80 میلیون نفری،بازار بزرگی در منطقه محسوب می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در کنار بازار ایران،بازار دو کشور همسایه ما یعنی عراق و افغانستان با جمعیت 60 میلیونی وجود دارد؛لذا مجموع جمعیت این 3 کشور که 140 میلیون نفر است،اگر تحت پوشش کالای ایرانی قرار بگیرند آنگاه وضعیت تولید و گردش اقتصادی ما به شدت رشد خواهد کرد.

وی با طرح این موضوع که چگونه باید باور مصرف کالای ایرانی در منطقه ایجاد شود،خاطرنشان کرد:این باور در مرحله نخست باید در داخل کشورمان ایجاد شود،با این نگرش از مسئولین تا مردم باید متعصبانه کالای ایرانی مصرف کنند،در مجموع اگر این مهم تحقق پیدا کند و به یک فرهنگی عمومی تبدیل شود؛ آنگاه گسترش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی سال جاری که فرمودند جوان ایرانی باید به کالای ایرانی تعصب داشته باشد،تصریح کرد:اگر مسئولین ما در ابتدا کالای ایرانی مصرف کنند و اگر تولید کننده ها و کارخانه داران از تولیدات خود بهره ببرند در این صورت تعصب به کالای ایرانی عمومیت پیدا خواهد کرد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: