رئیس حوزه هنری خراسان‌رضوی از برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰ تا ۲۶ فروردین‌ماه در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،میثم مرادی بیناباج صبح امروز در نشست خبری هفته هنر انقلاب اسلامی که در منزل یک زوج فیلم‌ساز و مستند ساز مشهدی برگزار شد، اظهار داشت: در هفته هنر انقلاب اسلامی که جهت یادبود و گرامیداشت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی، نامگذاری شده ‌14 عنوان برنامه در این هفته از 20 الی 26 فروردین در استان برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی بیان کرد: شهید سیدمرتضی آوینی، خط نو و جدیدی در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی ایجاد کرد که الگو و سرمشق حقیقت‌طلبان و آزاداندیشان قرار گرفته است. 

مرادی گفت: راهبردهای حوزه هنری براساس چشم‌انداز طراحی شده، احیای ادبیات و هنر حماسی در خراسان ذیل گفتمان انقلاب اسلامی است که با الگوگیری از شاعر بزرگ ابوالقاسم فردوسی به عنوان بزرگترین حماسه‌سرای جهان و کسی که از هویت ایرانی در برابر هویت بیگانه دفاع کرد تدوین شده است.

وی ادامه داد: این دقیقاً همان مطلبی است که در شعار سال به آن می‌پردازیم؛ یعنی توجه به داشته‌های خود در مقابل هجمه‌های بیرونی؛ ما باید هنرمند خود را متوجه این موضوع کنیم که باید به ظرفیت‌های درون کشور و مردم خود توجه کند نه اینکه چشم به خارج دوخته باشند.

مرادی افزود: در هفته هنر انقلاب اسلامی 14 عنوان برنامه مانند افتتاح نمایشگاه آثار هنرمندان مهاجر، اجرای نمایش "منطقاً آرام"، برپایی نشست شعر مهمان در سبزوار و اجرای نمایش و سرود با موضوع حمایت از کالای ایرانی برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه اکران تصاویر و آثار گرافیکی هنر و هنرمندان انقلاب از دیگر برنامه‌های این هفته است تصریح کرد: اختتامیه چله سرود انقلاب، رونمایی از 8 عنوان کتاب مشاهیر خراسان، اختتامیه چله نمایش ما، اکران مستندهای انقلاب اسلامی در سینما هویزه نیز برای هفته هنر انقلاب اسلامی تدارک دیده شده است.

مرادی ادامه داد: شب خاطره هنرمندان انقلاب، برپایی زنگ هنر انقلاب ویژه دانش‌آموزان مقطع متوسطه، غبارروبی در مزار شهدای مدافع حرم (فاطمیون) و رونمایی از اثر فاخر نقاش ارزشمند آقای حسن روح‌الامین و دیدار هنرمندان با آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی نیز برای این هفته تدارک دیده شده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: