نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: خوشبختانه در سایه فعالیت مناسب بسیج دانشجویی، وضعیت فرهنگی دانشگاه‌های مشهد رضایت بخش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار نوروزی با جمعی از دانشجویان مشهد در محل دفتر امام‌جمعه مشهد اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت فرهنگی دانشگاه‌های استان و مشهد مطلوب است و علت آن نیز همت دانشجویان این دانشگاه‌ها است؛ اگر بنا شد دانشگاه را داشته باشیم در واقع کل کشور را داریم زیرا میدان فعالیت دشمن در جنگ نرم، دانشگاه‌ها است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: اگر در دانشگاه بر دشمن فائق شویم در جاهای دیگر نیز دشمن را شکست می‌دهیم؛ در گزارشی که به مقام معظم رهبری از وضعیت دانشگاه‌های استان ارائه شد برخی پرسیدند امتیاز دانشگاه‌های مشهد چیست و بنده عنوان کردم دو مسئله دخیل است: یکی وابستگی و اتصال بسیج دانشجویی تمامی دانشگاه‌ها به یکدیگر که سبب شده با یکدیگر متحد باشند و نکته دوم اینکه بسیج دانشجویی اینجا با بسیج اساتید آمیخته شده است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: این آمیختگی بسیار ارزشمند است و هماهنگی‌ها باید قوت بیشتری پیدا کند؛ جریان اساتید را باید همراه ساخت زیرا در هر صورت حرف نخست را در دانشگاه اساتید می‌زنند و باید حمایت اساتید نیز پای کار شما باشد و خوشبختانه این مهم در دانشگاه‌های مشهد رقم خورده است.

وی با اشاره به اینکه اساتید نیز باید مانند دانشجویان وارد عرصه کار شوند ادامه داد: هماهنگی خوبی میان بسیج اساتید و دانشجویان وجود دارد، تشکیلات بسیج اساتید نیز امیدواریم پا به پای شما حرکت کنند و این نیاز به فعالیت بیشتری دارد و دوستان بسیج دانشجویی باید پیگیر این مسئله باشند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: در حوزه علمیه استان خوشبختانه بسیج اساتید و بسیج طلاب با یکدیگر عملاً ادغام شده‌اند و خوشبختانه هم افزایی بسیار مناسبی در این حوزه وجود دارد.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: