مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: افزایش ساعت سرویس‌دهی به دلیل اجرای عملیات عمرانی ایستگاه‌ها از ساعت 16 تا 4 صبح امکان‌پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، وحید مبین‌مقدم بیان کرد: در حال حاضر کار عمرانی تمامی ایستگاه‌های خط 2 قطارشهری مشهد به اتمام نرسیده بنابراین ناچاریم ساعت بهره‌برداری از این خط را محدود کنیم.

وی افزود: در این راستا از ساعت 4 صبح تا ساعت 16، خط 2 قطارشهری مشهد توسط شهروندان بهره‌برداری می‌شود و بعد از آن از ساعت 16 تا 4 صبح پیمانکار مشغول احداث پروژه‌های عمرانی است لذا امکان سرویس‌دهی به طور تمام وقت وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد تصریح کرد: عدم وجود امکان سرویس‌دهی به شهروندان در ساعات ساخت ایستگاه‌ها به دلیل برقی بودن شبکه قطارشهری است که با این وجود امکان انجام عملیات ساخت در زمان برق‌دار بودن وجود ندارد.

مبین‌مقدم همچنین در پاسخ به گلایه شهروندان در خصوص ساعت کم سرویس‌دهی بیان کرد: با راه‌اندازی دو ایستگاه سعدی و شریعتی در خط 2 و اتصال آن با خط یک، ساعت سرویس‌دهی این خط با 2 ساعت افزایش به ساعت 15 رسیده است؛ همچنین سرفاصله زمانی قطار نیز از 20 دقیقه به 15 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: به مرور که دیگر ایستگاه‌های خط 2 قطارشهری احداث شود ساعت سرویس‌دهی افزایش و سرفاصله زمانی قطارها کاهش پیدا می‌کند که در خط یک نیز این موضوع اتفاق افتاد و امری طبیعی است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد همچنین در خصوص وجود تنها یک دسترسی به ایستگاه‌های خط 2 تصریح کرد: به محض اینکه شرکت ساخت، تجهیزات دیگر دسترسی‌ها را کامل کند آماده ارائه خدمت به شهروندان از این دسترسی‌ها هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: