دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی برنامه های این جبهه در سال 97 را اعلام کرد.

سید رضا موسوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس با اشاره به برنامه های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان در سال 97 اظهار کرد:طبق مشورت هایی که با فعالان فرهنگی استان داشته ایم و همچنین با مطالعه مطالبات و دیدگاه های مقام معظم رهبری، چهار اولویت مهم را برای سال 97 مشخص کرده ایم.

وی افزود:اولین اولویت ما کمک به شکل گیری هسته های مقاومت در تشکل ها به منظور وصل کردن فعالیت فرهنگی به اقدامات اجتماعی است،لذا مقام معظم رهبری همواره چنین دغدغه ای داشته اند،با این نگرش باید با بدنه اجتماع ارتباط داشته باشیم.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه هم افزایی، رشد و توانمند سازی تشکل ها از اهداف این جبهه است،عنوان کرد:توجه دادن مسئولین تشکل ها و نحوه ورود به فعالیت های اجتماعی و آگاه سازی از جمله اقداماتی است که باید در جبهه انجام بشود،با این دید دومین اولویت ما توجه ویژه به موضوع آسیب های اجتماعی است چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به آسیب های اجتماعی همیشه داشته اند و طبق فرمایش ایشان تشکل های مردمی برای کاهش این آسیب ها باید وارد میدان بشوند.

موسوی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ما در سال جاری کمک به نقش آفرینی هدفمند تشکل های مردمی در جهت کاهش این آسیب ها خواهد بود،تصریح کرد:به عنوان سومین اولویت، با توجه به تحول های صورت گرفته در آستان قدس رضوی به دنبال اتصال ظرفیت های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در کشور به ظرفیت های آستان قدس رضوی و حضرت رضا (ع) هستیم،لذا ظرفیت های بسیار خوبی در بیرون استان ما وجود دارد و اگر این ظرفیت ها را معرفی کنیم آنگاه زمینه فعالیت فرهنگی و سازنده آنها را فراهم خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: چهارمین اولویت ما بحث احیای کارگروه های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان خواهد بود،به واسطه زحمات همکاران در گذشته کارگروه های مختلف و فعالی راه اندازی شده است که به دنبال احیای برخی از کارگروه های دیگر هستیم.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی،اظهار کرد:بحث توجه ویژه به آسیب های اجتماعی و نقش آفرینی تشکل ها به صورت هدفمند برای کاهش این آسیب ها موضوعی مرتبط با امر تولید و حمایت از کالای ایرانی خواهد بود،لذا ایجاد اشتغال می تواند در امر کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

موسوی تاکید کرد: حضور موثر تشکل های مردمی در این حوزه امری اثرگذار خواهد بود، به طور مثال بین 70 تا 90 درصد سوغات فرهنگی که زائران امام رضا (ع) از مشهد مقدس تهیه می کنند؛کالای خارجی است،لذا تشکل های فرهنگی می توانند در این میدان نقش آفرینی کنند و این بازار را به سمت سبد کالای تولید ملی حرکت بدهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: