فرمانده انتظامی استان خراسان‌رضوی از دستگیری ۱۷ سرشاخه یک شرکت هرمی که فعالیت‌های زیرزمینی خود را در نیشابور آغاز کرده بودند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،سردار قادر کریمی اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر ورود تعدادی از سرشاخه‌های یک شرکت هرمی به استان خراسان‌رضوی و آغاز فعالیت زیرزمینی آنها در شهرستان نیشابور، دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده با توجه به تهدید سرایت اقدام‌های غیرقانونی این باند به مشهد و دیگر شهرهای استان صادر و تحقیقات گسترده پلیسی آغاز شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان عملیات ویژه و مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی نیشابور با هدایت سرهنگ حسین بیات مختاری در یک عملیات ضربتی و پس از ردزنی‌های اطلاعاتی اعضای این باند که اهل شهرستان‌های دیگر بوده و با اجاره یک منزل مسکونی در محدوده خیابان 22 بهمن شرقی اقدام به برگزاری جلسات و عضوگیری می‌کردند را شناسایی و به‌طور نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پس از هماهنگی با مقام قضایی وارد عمل شده و 17 سرشاخه این باند که بین 21 تا 30 ساله هستند دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان تعدادی دفترچه یادداشت نیز کشف شد.

سردارکریمی با اشاره به این مطلب که متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند از شهروندان خواست نسبت به این‌گونه فعالیت‌های غیرقانونی که خسارت‌های روحی، روانی و اقتصادی زیادی به فریب‌خوردگان می‌زند حساس بوده و در صورت کسب هرگونه اطلاعاتی از فعالیت زیرزمینی شرکت‌های هرمی مراتب را بلافاصله به فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند تا پیگیری‌های قانونی لازم به منظور پیشگیری از تهدیدهای بعدی به عمل آید.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: