معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی از امداد رسانی به ۱۹۸ نفر در این استان به دلیل بارش شدید باران و وقوع سیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،اسماعیل بهمن آبادی اظهار کرد:  بارش باران و رحمت الهی طی چند روز گذشته در خراسان رضوی موجب ایجاد سیلاب و ایجاد حادثه برای ۱۹۸ نفر شد که خوشبختانه مصدومیت هیچ یک از این افراد شدید نبود که نیاز به انتقال به مراکز درمانی داشته باشند. 

وی افزود: به منظور فراهم کردن شرایط مناسب برای هموطنان حادثه دیده ۳۳ نفر را اسکان دادیم و هفت بسته اقلام زیستی نیز میان این افراد توزیع شد. 

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی تصریح کرد: شهرهای سبزوار، خواف، تربت جام، بجستان، نیشابور، تایباد و ارتفاعات خلج در مشهد از جمله شهرهایی و مکان هایی بودند که در اثر ریزش باران دچار حادثه و وقوع سیلاب شدند.

بهمن آبادی ادامه داد:  ۱۳۶ نفر از مجموع ۱۹۸ نفر آسیب دیده در شهرستان سبزوار قرار داشتند.خوشبختانه امروز با وجود ریزش باران شدید در خراسان رضوی تا کنون هیچ موردی مبتنی بر  درخواست کمک به هلال احمر اعلام نشده است.تنها یک مورد که درخواست کمک از سوی گناباد بوده که هنوز اطلاعات کافی از آن در دسترس نیست.

وی با اشاره به ورود توده ابر باران زا به خراسان رضوی تاکید کرد: تمامی شعب و پایگاه های هلال احمر در سطح استان در حالت آماده باش و آماده کمک رسانی به حادثه دیدگان احتمالی قرار دارند. 

 

 

به نقل از مهر
 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: