معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی در اولویت برنامه‌های فرهنگ و ارشاد قرار دارد، گفت: حمایت از کالای ایرانی با بخش‌نامه و دستور حل نمی‌شود بلکه باید فرهنگ‌سازی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،یوسف امینی در خصوص برنامه‌های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد با توجه به شعار سال اظهار داشت: نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی دارای یک سیاست گذاری مشخص چند ساله است وچندین سال است رهبر معظم انقلاب  نامگذاری سال را با  رویکرد اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات ملی انجام می‌دهند.

 وی ادامه داد: بسیاری از مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ما تابع مسائل اقتصادی است و قصد دشمن این است که از سمت اقتصاد به کشور ضربه بزند.

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با بیان اینکه بسیاری از مسائل اقتصادی ما مربوط به درون کشور است و باید از تولیدات داخلی حمایت شود، تاکید کرد: نیاز به حمایت از تولیدات داخل داریم که استعداد و قابلیت آن هم وجود دارد، همه کشورها این کار را انجام می‌دهند و یکی از اصول خودکفایی توجه به تولید ملی است.

امینی اضافه کرد:هر فرد در هر جایگاه اجرایی و قانون گذاری باید در راستای حمایت از تولیدات داخلی فعالیت کند و اداره فرهنگ و ارشاد هم در سال‌های مختلف این رویکرد را مدنظر داشته است.

وی با اشاره به اینکه یک بخش از انجام این کار به خودمان برمی‌گردد و یک بخش آن فرهنگ سازی است، یادآور شد: طی سال‌های گذشته در همین راستا فعالیت‌های بسیاری انجام شد و کمیته فرهنگی و تبلیغات مبارزه با قاچاق کالا و ارز که یک کمیته اجرایی است در این حوزه فعالیت دارد، اما در حوزه فرهنگی یک کار گروه فرهنگی وجود دارد که نهادهای فرهنگی از جمله فرهنگ و ارشاد، صدا و سیما و خبرگزاری‌ها ومطبوعات در این کار گروه حضور دارند.

معاون فرهنگی مطبوعاتی ادره کل فرهنگ وارشاد خراسان رضوی عنوان کرد: برنامه ریزی‌های خوبی انجام شده که از سطح مدارس دانشگاه‌ها و خانه صنعت ومعدن افراد در کارخانه‌ها حضور پیدا کنند و ببینند که کارخانه‌های ما تعطیل شده است.

امینی با اشاره به اینکه اشتغال و بیکاری ارتباط مستقیمی با شعار سال دارد، گفت: در سال گذشته یک جشنواره در همین راستا و به نام «تولید ملی فردای روشن» در 5 رشته کتابخوانی، داستان نویسی، رسانه، پیامک و فضای مجازی و طراحی پوستر برگزار شد که آثار بسیار خوبی به جشنواره رسید و بیش از 5 هزار نفر در آن شرکت کردند.

وی ضمن تاکید بر این نکته که برگزاری این برنامه‌ها به مرور برای خانواده و افراد فرهنگ سازی می‌شود و باید بدانیم این مسئله با بخش‌نامه و دستور حل نمی‌شود بلکه باید فرهنگ سازی شود، افزود:  امسال هم باید در قالب کارهای فرهنگی فعالیت‌های بسیاری انجام شود و در بخش رسانه ومطبوعات نیز کارهایی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی ومطبوعاتی اداره کل فرهنگ وارشاد خراسان رضوی بیان کرد: یک بحث این مسئله اغناء است چرا که باید مردم متوجه مشکل بشوند و آن را رفع کنند، برنامه حمایت از کالای ایرانی در اولویت برنامه‌های اداره فرهنگ وارشاد قرار دارد و از اردیبهشت ماه نوع برنامه‌ها اعلام می‌شود.

امینی با بیان اینکه سومین دوره جشنواره «جایزه فیروزه» امسال هم در سطح ملی برگزار می‌شود، متذکر شد: طی این چند سال تلنگرهایی زده شده و مردم تا حدودی نسبت به کالای ایرانی حساس شده اند اما باید این مسئله برای همه تبدیل به دغدغه شود.

وی تاکید کرد:در مجموع این بحث امسال به اوج خود می‌رسد، جایزه فیروزه هم رویکردش بحث حمایت از نوشت افزار و اسباب بازی‌های ایرانی است و حمایت از افرادی که ایده داشته و به سمت تولید رفتند و سال گذشته 2 موسسه مشهد در سطح کشور مقام آوردند و این جشنواره معمولا در نیمه دوم هر سال برگزار می‌شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: