رئیس هیات جودو خراسان رضوی از حضور نمایندگان فدراسیون جهانی جودو در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،حسین محمودی در نشست خبری که در دفتر هیات جودو برگزار شد اظهارکرد: تور آموزشی جودو از روز جمعه ۳۱ فروردین ماه به مدت ۲ روز در مشهد برگزار می شود.

وی افزود: جرویس امان، میکلوس انگورای قهرمانان با سابقه رقابت های جودو جهان و المپیک از کشورهای فرانسه و اسپانیا و نیکلاس مسنر مجارستانی مدرس رسمی فدراسیون جهانی، نفراتی هستند که در قالب این تور آموزشی به مشهد سفر می کنند.

رئیس هیات جودو خراسان رضوی بیان کرد: در این دو روز برنامه های ویژه ای را در جهت استفاده فنی حداکثری قهرمانان، مربیان و داوران استان از این تور آموزشی  و معرفی ظرفیت های ورزشی و جاذبه های فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی به عنوان مهد جودو کشور در دستور کار قرار داده ایم.

وی عنوان کرد: این تور در ایران از هفته گذشته آغاز شده است که نمایندگان فدراسیون جهانی پس از سفر به شهرهای کرج، اسلامشهر، اصفهان و شیراز به مشهد می آیند و در ادامه به  بجنورد، اسفراین، نور و  تهران خواهند رفت.

محمودی  بیان کرد: فدارسیون جهانی جودو قول مساعدی برای راه اندازی ۱۶ مدرسه جودو با تمام امکانات را در  ایران داده است که سهم استان خراسان رضوی از این تعداد ۳ مدرسه جودو خواهد بود.

رئیس هیات جودو خراسان رضوی تاکید کرد: حاشیه شهر مشهد، محدوده تربت جام و فریمان و محدوده چناران و قوچان مناطقی هستند که استعدادهای فراوانی در رشته جودو دارند و با راه اندازی این مدارس می توانیم به کشف و پرورش جودوکاران مستعد و موفقیت آنها در المپیک ۲۰۲۴ امیدوار باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: