جمعی از شیعیان لیون فرانسه به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی برای زیارت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، گروه ۱۱ نفره شیعیان  لیون فرانسه ۲۴ رجب به پابوسی امام رضا(ع) مشرف شدند و عصر سومین روز از ماه شعبان و در سالروز ولادت سیدالشهدا(ع) مشهد را به مقصد فرانسه ترک خواهند کرد.

این گروه از زائران خارجی امام رضا(ع) با تشرف به این بارگاه ملکوتی، ضمن زیارت امام مهربانی‌ها از کتابخانه مرکزی وموزه‌های آستان قدس رضوی دیدن کردند. همچنین از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این بارگاه منور در رواق دارالمرحمه بهره‌مند شدند.

زائران فرانسوی در ششمین روز سفر خود به حرم مطهر به مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی دعوت شده و مورد استقبال مسئولان این مرکز قرار گرفتند.

در این دیدار زائران از چگونگی شیعه شدن خود سخن گفتند و همچنین به مشکلاتی که در کشور فرانسه در این مسیر با آن مواجه‌اند، اشاره کردند.

مدیر مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی در جمع این زائران گفت: از شما زائران امام رضا(ع) درخواست می‌کنیم با آن دل‌های پاک و عاشق که به زیارت مرقد مطهر امام رضا(ع) تشریف آورده‌اید برای همه مسلمانان و مومنین دعا کنید.

وی ادامه داد: امیدوارم با دست پر و سلامت از زیارت امام رضا(ع) به دیار خودتان برگردید و نایب‌الزیاره تمام کسانی باشید که به شما التماس دعا گفتند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: