رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران به تشریح جزئیات اجرای آزمون وسع بیمه سلامت و حذف بیمه رایگان برای ثروتمندان و مسئولان کشور پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،طاهر موهبتی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره جزئیات اجرای آزمون وسع و دریافت حق بیمه رایگان و همچنین حذف دفترچه رایگان برای برخی دارندگان دفترچه بیمه سلامت اظهار داشت: اگر پول در کشور باشد چه اشکالی دارد همه مردم ایران به صورت رایگان بیمه شوند ولی کشور دچار محدودیت اعتبارات است.

وی گفت: از زیانهای رایگان بودن دفترچه بیمه سلامت این است که ثروتمندان نیز توقع دارند که بیمه رایگان داشته باشند مثلا یک تاجر معروف آهن در کشور در دیداری به بنده گلایه داشت که چرا بیمه سلامت در بخش خصوصی دیگر پذیرفته نمی‌شود و بنده بسیار تعجب کردم از اینکه چنین تاجر معروفی بیمه رایگان دارد.

موهبتی عنوان کرد: بنابراین افراد ثروتمند و همچنین مسئولان کشور باید برای بیمه خود پول آن را پرداخت کنند و افراد کم درآمد تحت پوشش بیمه رایگان سلامت قرار گیرند.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره افراد مستحق طرح بیمه رایگان سلامت تصریح کرد: روستاییان، اقشار کم درآمد و مددجویان کمیته امداد همچنان تحت پوشش رایگان بیمه سلامت خواهند بود.

موهبتی درباره اینکه چرا بیمه سلامت برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود درباره پوشش داروهای بسیار گرانقیمت که تحت تاثیر برخی تجویزهای القایی است، اقدامی نمی‌کند، خاطرنشان کرد: چنین تصمیماتی فقط برعهده سازمان بیمه سلامت نیست بلکه در شورای عالی بیمه که اعضای متعددی دارد و همچنین پس از تصویب در هیئت دولت و در نهایت با تایید سازمان برنامه و بودجه این کار انجام می شود و این درحالی است که همین رسانه ها در زمانی که بخواهیم محدودیت بیمه ای برای هر دارو ایجاد کنیم ما را مورد انتقاد قرار می دهند درحالیکه برخی از این داروها در مصرف بسیار محدود بوده و بیماران بسیار کمی آن را مصرف می کنند و داروی ایرانی آن نیز وجود دارد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: