رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا در مناطق مختلف این استان همزمان با بارشهای رگباری از فردا به میزان 10 تا 12 درجه نسبت به امروز سوم اردیبهشت کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی پور افزود: بیشینه دمای امروز هوای مشهد 30 درجه سلسیوس پیش بینی شده که با کاهش 12 درجه ای فردا به 18 درجه افت می کند.

وی ادامه داد: کمینه دمای مشهد برای دوشنبه شب و سه شنبه شب آتی نیز به ترتیب 13 و 15 درجه پیش بینی شده است.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای پراکنده رگباری از عصر دیروز در استان آغاز شده و تا روز چهارشنبه هفته جاری ادامه دارد. بیشترین شدت بارش برای امشب و در طول فردا رخ خواهد داد.

وی افزود: این بارشها همراه با رعد و برق، افزایش شدت وزش باد و ابرناکی بیشتر نواحی شمالی و نیمه غربی خراسان رضوی را در بر می گیرد و برای مشهد هم پیش بینی شده است.

او ادامه داد: با توجه به رگباری بودن بارشها و احتمال بارش تگرگ طی این مدت احتمال ایجاد روان آب و آبگرفتگی معابر در برخی نقاط استان به ویژه در نواحی شمالی خراسان رضوی وجود دارد.

وی گفت: با فعالیت این سامانه جوی وزش باد نیز در خراسان رضوی گاهی شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی شده که ضمن احتمال بروز خسارت باعث کاهش دید و کیفیت نامطلوب هوا نیز خواهد شد.

قوچان با کمینه دمای 9 درجه و تایباد با بیشینه دمای 34 درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بوده اند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: