«مصوبه شورای شهر است که اگر کسی من کارت نداشته باشد و بخواهد به صورت نقدی کرایه اتوبوس را بدهد باید هزار تومان پرداخت کند. این مصوبه به دور از انصاف است.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، «از شنبه نرخ اتوبوس بدون من کارت 1000 تومان است. شما کنترل کنید ببینید بولوار پیروزی و فکوری چند باجه شارژ دارد؟ فقط یکی آن هم در میدان حر.»

افزایش بهای نقدی سفرهای درون شهری از 500 تومان به هزار تومان، طی روزهای گذشته اعتراض بسیاری از شهروندان را که از خدمات اتوبوسرانی برای ترددهای شهری استفاده می کردند به دنبال داشت. بخش زیادی از این اعتراض ها نیز معطوف به افزایش صد درصدی بهای نقدی بلیت اتوبوس از یک سو و کمبود مراکز شارژ من کارت و کمبود من کارت از سوی دیگر شده بود.
برای پیگیری علت گرانی بهای نقدی اتوبوس، کمبود مراکز شارژ و کمبود من کارت، «علی اصغر نیشابوری» در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان این که پرداخت نقدی بهای سفرهای درون شهری با اتوبوس از سال 90 تا 94 ممنوع بود، افزود: در سال 94 پرداخت نقدی به عنوان راهکار جایگزین و برای موارد استثنا توسط شورای شهر به تصویب رسید و برای این مسئله بهای 500 تومانی در نظر گرفته شد.وی ادامه داد: در مصوبه شورای شهر به صراحت گفته شده بود کسانی که در سفرهای درون شهری خود با اتوبوس، از من کارت استفاده نمی کنند باید بهای تمام شده بلیت را بپردازند و مشمول یارانه شهرداری در این آمد و شد نمی شوند.
فقدان پول خرد و مشاجره های راننده و مسافر
نیشابوری گفت: طی سال های یاد شده بهای سفر با من کارت هر سال افزایش داشت اما بهای پرداخت نقدی در سال 95 و 96، بدون تغییر باقی مانده بود.مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی مشهد اظهار کرد: با فرض افزایش قیمت بهای نقدی در سال های 95 و 96، این رقم باید رقمی بین 700 تا 900 تومان می بود اما همین امر بی تردید به دلیل فقدان پول خرد، منشأ مشکلات و مشاجره زیادی میان راننده و مسافران می شد.
1400 تومان؛ نرخ تمام شده بهای اتوبوس
وی بیان کرد: در سال 95 بهای تمام شده هر سفر درون شهری بیش از 500 تومان بود و با همین روند افزایش این رقم در سال 96 به 1180 تومان رسید، ضمن این که برآوردها درباره بهای تمام شده سفرهای درون شهری برای سال 97 چیزی حدود 1400 تومان است.وی اظهار کرد: با توجه به افزایش نیافتن قیمت بهای آزاد بلیت اتوبوس، اگر این بها طی امسال نیز ثابت می ماند، با بهای استفاده از من کارت برابری می کرد و این مسئله هیچ تشویقی برای مسافران در جهت استفاده از من کارت ایجاد نمی کرد.نیشابوری تصریح کرد: مشکل فقدان پول خرد از یک سو و بهای تمام شده 1400 تومانی برای هر سفر درون شهری از سوی دیگر باعث شد رقم هزار تومان برای سفرهای آزاد در نظر گرفته شود که این رقم نیز حدود 400 تومان از رقم تمام شده کمتر است.وی با اشاره به مشکلات پرداخت نقدی بهای هر سفر درون شهری با اتوبوس گفت: با توجه به آمار و برآوردهای سامانه استفاده از من کارت، توزیع اتوبوس ها در خطوط انجام می شود، بنابراین نپرداختن یا پرداخت نقدی در توزیع اتوبوس ها، بین خطوط موثر است و در نهایت این مسئله باعث ضرر و زیان مسافران خواهد شد.
افزایش باجه های من کارت در روزهای آینده
وی در پاسخ به این نکته که بسیاری از مسافران طی روزهای جاری از کمبود باجه های شارژ من کارت و کمبود من کارت در شهر گلایه دارند، اظهار کرد: این که درخواست من کارت توسط مسافران  بیشتر شده اتفاق مبارکی است که نشان می دهد شهروندان به استفاده از من کارت رغبت بیشتری نشان می دهند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد اظهار کرد: شنبه نیز تعداد زیادی من کارت در مشهد توزیع شد، ضمن این که کمبود من کارت در همین هفته و با توزیع در باجه ها، به طور کامل جبران خواهد شد.وی ادامه داد: هم اکنون هزار مرکز شارژ من کارت در مشهد فعال است و قرار است این مراکز به پنج هزار مرکز برسد و این در حالی است که تا سه سال قبل کلیه مراکز شارژ من کارت در مشهد 100 مرکز بود.
وی افزود: بخش قابل توجهی از مراکز شارژ من کارت قرار است در نزدیکی ایستگاه های اتوبوس فعال شود.
مقایسه مشهد و دیگر کلان شهرها
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در پاسخ به این سوال که بهای تمام شده نرخ کرایه اتوبوس در مشهد و تهران چقدر تفاوت دارد؟ اظهار کرد: در تهران به طور متوسط این بها 40 درصد گران تر است، ضمن این که در مجموع میانگین نرخ بلیت در مشهد از دیگر کلان شهرهای کشور 25 تا 30 درصد پایین تر است.
نیشابوری بیان کرد: با احتساب بهای تمام شده در بخش خصوصی و سازمانی، سال گذشته بهای تمام شده بلیت اتوبوس در مشهد 475 تومان بود و این در حالی است که این بها در دیگر کلان شهرها 600 تومان بود.وی ادامه داد: به همین دلیل مشهد تنها شهری است که در سال گذشته برای جبران این تفاوت 42 میلیارد تومان یارانه نقدی به پنج شرکت بخش خصوصی پرداخت کرد.وی در پاسخ به این پرسش که گردش مالی تراکنش های اتوبوسرانی در سال گذشته چه میزان بوده است؟ اظهار کرد: 30 میلیارد تومان حاصل این گردش مالی بود، در حالی که هفت برابر این میزان صرف اداره و نگهداری و نیز نوسازی ناوگان اتوبوسرانی مشهد شده است.مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی مشهد در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که تفاوت نرخ کرایه اتوبوس در مشهد و تهران به چه میزان است؟ گفت: در تهران مسیرها از 2 کیلومتر تا 25 کیلومتر متفاوت است و نرخ بلیت در سال گذشته از 400 تا هزار تومان متفاوت بود.وی ادامه داد: با این احتساب، بهای میانگین نرخ بلیت اتوبوس در تهران 750 تومان است اما از رقم بهای نقدی سفر در تهران اطلاعی ندارم چون در مقایسه با اصفهان، در اولین سال اعمال نقدی کرایه 500 تومانی در مشهد، این رقم در اصفهان هزار تومان دریافت می شد.وی هزینه تمام شده هر من کارت را هفت هزار تومان اعلام و اظهار کرد: قیمت هر زائر کارت نیز چهار هزار تومان است که 3200 تومان از این میزان اعتبار داخل کارت است. 

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: