رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی خراسان رضوی گفت: در استان خراسان رضوی بیش از 140 هزار کارگر ساختمانی داریم که از این تعداد 62 هزار نفر آنها در شهر مشهد هستند و هم‌اکنون 80 درصد این کارگران بیکارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمدرضا داوری افزود: بسیاری از کارگران ساختمانی در همین ابتدای سال بیکار هستند و برای آنها اشتغالی نیست.

وی رکود در ساخت و ساز و همچنین به کارگیری کارگران غیر مجاز را از جمله دلایل بیکاری کارگران بیان و اضافه کرد: در صنعت ساخت‌وساز شاهد رکود هستیم و تحرکی برای ساخت‌وساز دیده نمی‌شود و اگر هم نیاز به کارگر باشد از کارگران خارجی استفاده می‌شود.

وی خواستار سازماندهی اتباع خارجی در استان شد و ادامه داد: تعداد زیادی از اتباع خارجی وارد استان شده‌ اما سازماندهی نشده‌اند به همین دلیل بسیاری از افراد از نیروهای خارجی برای اندک کاری هم که باشد استفاده می‌کنند.

داوری افزود: در استان خراسان رضوی بیش از 140 هزار کارگر ساختمانی داریم که از این تعداد 62 هزار نفر آنها در شهر مشهد هستند و هم‌اکنون  80 درصد این کارگران بیکارند.

وی با اشاره به شرایط سخت زندگی خصوصا برای کارگران گفت: با این شرایط کارگران به سختی زندگی می‌کنند و حمایتی از آنان صورت نمی‌گیرد.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان به بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و گفت: تا پایان سال 96 بیش از 60 هزار کارگر را بیمه کرده‌ایم که دارای پرونده هستند و حدود 20 هزار نفر دیگر نیز در نوبت بیمه قرار دارند.

عضو هیأت مدیره  کانون کارگران ساختمانی کشور افزود: در مشهد نیز 9 هزار نفر دیگر در نوبت قرار دارند اما در این خصوص نیز مشکلاتی داریم و هنوز سهمیه سال 97 به ما اعلام نشده است.

وی در پایان خواستار توجه بیشتر مسئولان به وضعیت کارگران شد و افزود: امیدواریم سال 97 سال رونق ساخت‌وساز و به‌کارگیری کارگران در این رشته باشیم.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: