کارشناس مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طرح مقابله با گرانفروشی مصنوعات طلا در سطح واحدهای صنفی این استان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مهدی مقدسی افزود: بر اساس بخشنامه کشوری، طلافروشان موظف هستند اجرت ساخت طلا را براساس نرخ روز هر گرم طلا به ریال محاسبه کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس اگر اجرت هر یک از مصنوعات طلا بر اساس افزایش نرخ روز هر گرم طلا به درصد محاسبه شود این اقدام گرانفروشی به شمار رفته و فرد متخلف به تعزیرات معرفی می شود.

کارشناس مسئول سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مدتی است طلافروشان اجرت مربوط به فروش مصنوعات طلا را بر اساس درصد افزایش نرخ هر گرم طلا در روز محاسبه می کنند که این موضوع باعث افزایش چند برابری اجرت و گرانفروشی می شود.

وی افزود: محاسبه اجرت کار بر اساس درصد افزایش نرخ هر گرم طلا در روز، در درازمدت به ضرر خود طلافروشان است زیرا دیگر تمایل مشتری برای خرید و فروش طلا از بین می رود.

مقدسی ادامه داد: همچنین بر اساس این بخشنامه اگر مشتری از طلافروش رسید(فاکتور) مبلغ دریافتی بابت اجرت طلا را طلب کند وی موظف است این رسید را در اختیار خریدار قرار دهد.

وی گفت: از امروز با همکاری بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی طرح مقابله با گرانفروشی طلا در سطح هزار و 500 واحد صنف طلافروشی این استان آغاز شده و تا ماه آینده ادامه دارد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: