امام جمعه مشهد مقدس گفت: بر ذهن شما مهر باطل خورده با این حرف‌هایی که می‌زنید، این‌ها از نظام خسته شده‌اند و راه امام(ره) را فراموش کرده‌اند که می‌گویند باید با آل سعود مذاکره کنیم تا مشکلات منطقه حل شود.

به گزارش ثامن پرس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فردا «یوم الترویه» است، سرآغاز حرکت امام حسین(ع) به کربلا، این روز خیلی مهم است و مشهدی‌ها درگذشته این روز را عزاداری می‌کردند، علما و مداحان مثل پدرانشان درگذشته این روز را زنده کنند، امیدوارم این روز در این شهر دوباره احیا شود.

امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه مسئله کربلا حادثه نبود و از ابتدا از روی برنامه بود، تصریح کرد: حج امسال با بقیه سال‌ها فرق می‌کند، از منا که سرزمین آرزوهاست دیگر تصویر خوبی وجود ندارد بلکه به دلیل جنایت آل سعود که ۷۰۰۰ نفر را به شهادت رساند دیگر از این مکان تصویر سرزمین دلدادگی نیست بلکه یک جای ناامن و نقطه آدم کشی است.

وی بابیان اینکه عده‌ای می‌گویند اگر با سعودی رابطه نداشته باشیم مشکلات منطقه حل نمی‌شود، گفت: سعودی‌ها بچه کش و شیطانی و خائن هستند و ذلت از این بالاتر که با چنین افرادی که در دریای خون کودکان شنا می‌کنند ارتباط داشته باشیم.

علم‌الهدی تصریح کرد: عده‌ای فراموش کرده‌اند که آمریکا شیطان بزرگ است، این‌ها نه‌تنها امام(ره) را فراموش کرده‌اند بلکه در مقابل امام ایستاده‌اند و یادشان رفته که آل سعود دست‌نشانده صهیونیست و قاتل مسلمانان است.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی در رأس جبهه مقاومت است و چگونه می‌تواند با چنین گروهی مذاکره کند؟

وی بابیان اینکه یک شرکت اسرائیلی(G ۴ S) امنیت حج را به عهده گرفته است، تصریح کرد: ابتدا سعودی‌ها این موضوع را انکار کردند ولی بعد روزنامه‌های اسرائیلی قرارداد عربستان با این شرکت را منتشر کردند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: چطور ممکن است که جان حجاجی که به مکه می‌روند دست یهود باشد، توسط دست بندهای موقعیت‌یاب می‌خواهند جاسوسی کنند و به‌طور سازمان‌دهی شده افرادی که علیه آل سعود هستند شناسایی و به‌طور لحظه‌به‌لحظه موقعیت آن‌ها را اعلام کنند.

وی ادامه داد: عده‌ای ساده لوح می‌خواهند از هر راهی به حج بروند و خود را به کام اسرائیلی‌ها برسانند، ببینید اگر ما امسال به حج می‌رفتیم چه اتفاقات بدی می‌افتاد.

امام‌جمعه مشهد گفت: این‌ها چه می‌گویند؟ درک سیاسی شما کجا رفته؟ بر ذهن شما مهر باطل خورده با این حرف‌هایی که می‌زنید، این‌ها از نظام خسته شده‌اند و راه امام(ره) را فراموش کرده‌اند که می‌گویند باید با آل سعود مذاکره کنیم تا مشکلات منطقه حل شود.

وی تأکید کرد: تمام مشکلات ما در منطقه براثر جنایات آل سعود است و مرحبا به جوانان غیور بحرینی که تا پای جان از عالم بزرگ شیعه حمایت می‌کنند و علیه آل سعود و آل خلیفه مبارزه می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: