عضومجمع تشخیص مصلحت نظام ، حذف مردم از اداره کشور را چالشی پیش رو دانسته وگفت: امروز اداره کشور براساس مصالح مردم پیش نمی رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد باقرقالیباف پنج شنبه شب گذشته در اولین یادواره روحانی شهید سیدعباس موسوی قوچانی که به همت پایگاه شهید موسوی قوچانی وهیئت ابوالفضلی قوچان در محل این هیئت برگزار شد، گفت: مشکل ما پس از دوران دفاع مقدس ازوقتی شروع شد که مردم ازاداره امورکشور حذف شدند. بدیهی است با چنین وضعیتی ، افراد وگروه های خاص و انحصارگر پیدا می شوند که درهمه مسائل دخالت می کنند وچنبره می زنند. وی افزود:شهید موسوی قوچانی فردی مبارز، مقاوم و ظلم ستیز بود که نه تنها افتخاری برای قوچان که برای کشور، اسلام وروحانیت است.وی افزود: با نگاهی به آمار حضور قشرهای مختلف دردوران دفاع مقدس ، می بینیم که روحانیت حضوری بسیار چشمگیر درمیدان جنگ وخون داشته و اثرگذار بوده است. وی ادامه داد : اگرچه این قشر درتهاجم ضدانقلاب مظلوم واقع شده است وبرخی هم که خود قدم به جبهه نگذاشته اند، می گویند روحانیون خودشان به جبهه نرفته ودیگران را به میدان فرستاده اند! درحالی که جمع کثیری ازروحانیت مبارز ، لباس رزم پوشیدند ودرنبرد بادشمن به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به تصویر سردار شهید بابامحمد رستمی اظهار کرد:تمام مردان خراسان در دفاع مقدس شهادت می دهند این شهید بزرگوار در میدان عملیات از غائله کردستان تا زمان جنگ ، فرمانده ای با درایت ، با تدبیر و فهیم بود و وقتی شهید شد همه اندوهگین شدیم زیرا بزرگی و عظمت کار شهید در کردستان نمایان شد. قالیباف تصریح کرد: ما هیچ گاه به دنبال جنگ نبوده ایم و نیستیم و جنگ از نظر ما تقدسی ندارد، بلکه زیان بار و آسیب زننده است اما آن چه برای ما ارزش داردو مقدس به شمار می رود، دفاع است . دفاع از مرزوبوم، هویت ، فرهنگ ، ناموس و عزت که همچنان ادامه خواهد داشت و ایستاده ایم که روح انقلاب و روحیه ملت نیز با جنگ سازگار نیست و هیچ ملت و اندیشه ای، دوست ندارد جنگ وخشونت باشد. وی افزود: امروز باید به دنبال رفع وحل مسائلی چون آسیب های اجتماعی، فقر وفساد، تبعیض ، قاچاق، اعتیاد وطلاق باشیم وفراموش نکنیم که انقلاب ما انقلاب مستضعفان بوده وحال نباید حق ضعیفان ومستضعفان پایمال شود وازبین برود. عضومجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز متاسفانه بعضی به ناحق ، انقلاب را زیر سوال می برند ، درحالی که انقلاب باگذشت ۴۰ سال در پی آرمان ها واهداف خود بوده است . انقلابی که باعث عزتمندی اسلام ومسلمانان وملت ماشد.مردم هم از اسلام وانقلاب ناراضی نیستند واعتراضی به آن ندارند.
 
بحران مدیریت درکشور
 
قالیباف افزود: آن چه که اکنون مردم به آن اعتراض دارند، مدیریت های ناکارآمد وناشایست است . مدیرانی که به مسئولیت های خود عمل نمی کنند وبابی لیاقتی پاسخ گو نیستند و امروز این مسئله به بحرانی اصلی درکشور تبدیل شده است و آن گاه مردم باید هزینه این بی لیاقتی های مسئولان رابدهند که اغلب تصمیمات ومصوبات آنان هم به نفع یک عده خاص وانحصاری بوده است درحالی که باید منافع مردم مدنظرباشد و اکثریت درنظر باشند نه این که عده ای قلیل یا جناح ودسته خاصی نفع ببرند. وی بااشاره به مشکلات ونوسانات ارزی اخیر درکشور نیز گفت: دراین جریان هم یک عده دلال وقاچاقچی وکسانی که ازقبل این مسئله را می دانستند وبه منبع قدرت وصل بودند سودبردند. این عضومجمع تشخیص مصلحت نظام تاکیدکرد: ربا نیز از دیگر مسائلی است که باید درکشور ازمیان برداشته شود که ربا ، جنگ با خداست حال به هر شکل وعنوانی که باشد خانمان برانداز است . درهرحال درشرایط کنونی همه باید دست دردست هم نهیم و درمسائل اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و...تنها به فکر کشور واعتلای آن در زمینه های مختلف باشیم.
 
در حاشیه
 
همسر شهید وتعدادی از اعضای خانواده وبرخی وابستگان شهید موسوی قوچانی دراین محفل معنوی ومراسم باشکوه حضور داشتند که خانواده شهید به شایستگی مورد تجلیل قرارگرفتند. حسن موسوی قوچانی فرزند شهید دراین مراسم ، فراز هایی از وصیت نامه پدر را به اختصار بیان کرد. امام جمعه قوچان نیز درابتدای مراسم با خوش آمدگویی به مهمانان و قدردانی از برگزارکنندگان یادواره ، از قوچان به عنوان شهر آقانجفی قوچانی ، علامه عطاردی وسردارشهید یوسف کلاهدوز وشهر علما واندیشمندان یادکرد و به برخی قابلیت ها و ظرفیت های قابل توجه این شهرستان اشاره کرد.
 

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: