معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: مناجات‌خوانی شعبانیه در دهه مهدویت در حرم رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی اظهار داشت: در هفته جاری که مصادف با ولادت با سر سعادت منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله(عج) است، برنامه‌‌های حرم مطهر رضوی تحت عنوان «تا انقلاب مهدی، نهضت ادامه دارد» برگزار می‌‌شود و در همه صحن‌‌ها و اماکن متبرکه حرم رضوی برنامه سخنرانی، مدیحه‌سرایی و سرودخوانی دائر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه «تا انقلاب مهدی، نهضت ادامه دارد» از ابتدای دهه مهدویت آغاز شده است، گفت: تا کنون در این برنامه باشکوه حجج الاسلام راشد‌یزدی، دهشت، نیلی‌پور، عبدوس و رفیعی سخنرانی داشتند و در این هفته نیز حجج‌الاسلام رجایی‌خراسانی، صدیقی، حائری‌پور، دستجردی و عالی سخنرانی خواهند داشت.

حسینی افزود: تفسیر فرازهایی از دعای امام رضا(ع) برای امام زمان(عج)، وفای به عهد برای ظهور حضرت، وظایف منتظران در عصر غیبت، مهدودیت و انتظار در آینه قرآن، وصف یاران و حکومت مهدوی و آسیب‌شناسی معارفی مهدویت برخی از موضوعات برنامه سخنرانی حرم امام رضا(ع) در این هفته است.

وی گفت: اغلب برنامه‌‌های «تا انقلاب مهدی(عج) نهضت ادامه دارد» از ساعت 17:45 تا 22 با محوریت رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌‌شود، اما برای بهره‌مندی بیشتر زائران، ویژه برنامه‌‌های سخنرانی، مداحی، سرودخوانی ویژه بانوان در رواق حضرت زهرا(س)، حضرت معصومه(س) و دارالحجه تدارک دیده شده که از ابتدای دهه مهدویت در حال برگزاری است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: همچنین در این دهه برنامه مناجات خوانی شعبانیه هر شب ساعت 3:30 بامداد در رواق امام خمینی(ره) دائر است. اجرای برنامه‌‌های فرهنگی «تا انقلاب مهدی، نهضت ادامه دارد» تا پایان هفته در حرم امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: