مردی که پس از دو سال حبس از زندان آزاد شده بود، در پی اختلاف با همسر ٢۵ساله‌اش او را به ضرب چاقو کشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، چند‌سال‌پیش مردی جوان به اتهام مال‌خری محکوم به چند سال حبس شد. این در‌حالی بود که فرد تازه ازدواج کرده بود.‌ چندی‌پیش این فرد پس از گذشت بیش از دو‌ سال از زندان آزاد می‌شود و به قصد بازگشت به زندگی به منزل همسرش مراجعه می‌کند.اما روابط این زوج دیگر به گرمی سابق نبود و زن ٢۵ساله اعلام کرد که دیگر حاضر به زندگی با این فرد نیست. تا اینکه اختلاف آن‌ها بالا گرفت.

جمعه‌شب مرد جوان دلخور از این سردی پیش‌آمده و دلگیر از رفتار همسرش دوباره به منزل او می‌رود تا شاید بتواند دلخوری‌ها را رفع کند و دوباره به زندگی سابق بازگردد، اما همسر او باز هم بر‌روی حرف‌های گذشته‌اش پافشاری می‌کند و این جر‌و‌بحث کم‌کم بالا می‌گیرد. سر‌و‌صدای این زوج به گوش همسایه‌ها نیز می‌رسد و دقایقی بعد به‌صورت ناگهانی این صداها فروکش می‌کند.

اعلام مرگ زن جوان

ساعت ٢١جمعه در تماس با پلیس اعلام می‌شود که زن جوانی به شکلی مرموز در بیمارستان امدادی جان‌باخته است. با حضور مأموران در محل مشخص می‌شود که این فرد در اثر اصابت چاقو به قفسه سینه‌اش کشته شده است.

بلافاصله جریان این قتل به بازپرس‌ جنایی دادسرای عمومی‌و‌انقلاب مشهد گزارش می شود و قاضی کاظم میرزایی به همراه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی‌های اولیه راهی بیمارستان می‌شوند.

پس از بررسی جسد، پزشکان حاضر در بیمارستان علت اولیه مرگ را اصابت چاقو به قفسه سینه و پاره شدن شریان‌های حیاتی اعلام می‌کنند. به دستور مقام قضایی جسد مقتول برای مشخص شدن علت اصلی قتل به پزشکی قانونی منتقل می شود.

آغاز بررسی‌ها برای شناسایی قاتل

تیم جنایی پس از بررسی‌های جسد به محل جنایت که منزل مقتول بود می‌روند. با پیگیری‌های قاضی میرزایی مشخص می‌شود بستگان مقتول جسد را کشف و به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

با آغاز تحقیقات جنایی به دستور قاضی میرزایی، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی زیر نظر سرگرد حمیدی‌فر برای شناسایی متهم‌به‌قتل و دستگیری این فرد، بررسی‌های گسترده‌ای را آغاز می کنند.

اطلاعات اولیه نشان از آن داشت که قاتل همسر متوفی بوده است که پس از آزادی از زندان دوباره به همسرش رجوع کرده، اما مشکلات عدیده‌ای با هم داشته‌اند.با اعلام مشخصات متهم‌به‌قتل که جوانی متولد ١٣٧۵بوده و پس از ارتکاب جرم از صحنه گریخته است، تحقیقات با شناسایی محل اختفای متهم که منزل یکی از بستگان در همان منطقه وقوع‌ جرم بود ادامه یافت.کارآگاهان پس از دریافت دستورات قضایی، برای دستگیری متهم وارد عمل شدند و تنها پس از گذشت نیم‌ساعت از وقوع این جنایت، متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

اعترافات صریح متهم‌به‌قتل 

با دستگیری متهم‌به‌قتل بازجویی‌های تخصصی با حضور قاضی میرزایی از وی آغاز شد. متهم که هنوز نمی‌دانست همسرش به‌ قتل رسیده است، اتهام انتسابی حمله به همسر‌ با چاقو را قبول کرد و این حمله را ناشی از عصبانیت دانست.

با توضیحات ارائه شده و اعلام ‌کشته شدن همسر، متهم با اظهار پشیمانی از عمل خود اعتراف کرد که به اتهام مال‌خری به زندان افتاده و در این میان برای بازگشت به اجتماع و زندگی، در طول دو‌سال حبسی که کشیده برنامه‌های زیادی داشته است، اما پس از بیرون آمدن از زندان با واقعیت روبه‌رو می‌شود. همسرش حاضر به زندگی مجدد با او نبوده است. در شب حادثه به منزلی که متعلق به همسرش بوده می‌رود تا شاید بتواند همسرش را برای ادامه زندگی با یکدیگر راضی کند، اما صحبت‌های همسرش که حاضر به تن‌دادن به این زندگی نبود، او را شاکی می‌کند. در‌ یک لحظه عصبانیت با چاقو ضربه‌ای به سینه همسرش می‌زند و سپس از آنجا متواری می‌شود.

ادامه تحقیقات برای روشن شدن ریشه اختلاف 

بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در خصوص این پرونده گفت: آنچه فعلا می‌توان به‌طور‌ قطع و یقین در این پرونده گفت این است که ریشه این جنایت بروز اختلافاتی میان این زوج و عصبانیت لحظه‌ای متهم‌به‌قتل بوده است.وی با بیان اینکه معمولا تصمیم‌های ناگهانی و در اوج عصبانیت بسیار خطرناک است و افراد باید با سعه‌صدر این موضوع را در خود مدیریت کنند، بیان کرد: بازجویی‌ها از متهم برای روشن شدن ریشه اختلافاتشان ادامه دارد‌ و اظهارات متهم و اطرافیان در‌این‌خصوص ثبت می‌شود تا به ریشه اصلی وقوع این جنایت برسیم. 

 

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: