معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: هزار و 400 نخبه زیر پوشش بنیاد نخبگان استان هستند که دستگاههای اجرایی باید از این ظرفیت به عنوان مشاوران جوان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان تاکید کرد: مشارکت هدفمند جوانان در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری، هویت بخشی و جوان باوری از جمله رویکردهای جدی ما است .

وی با اشاره به مشارکت واقعی نظامند و مستمر مردم در قالب تشکیلات، گفت: تشکل های غیر دولتی از 500 مورد در دو سال گذشته به یک هزارو 62 تشکل غیردولتی  در سال جاری افزایش یاقته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه به موضوع جوانان و رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج آنان توجه ویژه ای شده و دولت گام های خوبی در این مسیر برداشته است.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: گسترش طرح ازدواج آسان و موفق باید امسال مورد اهتمام ویژه قرار گیرد و در این طرح باید جوانان به ازدواج ترغیب و شرایط آن تسهیل شود.

وی با اشاره به حضور حدود یک میلیون و 616 هزار جوان در خراسان رضوی افزود: تعداد کل ازدواج های ثبت شده استان در سال گذشته 54 هزار و 665 مورد و سن مردان در هنگام ازدواج 28 سال و زنان نیز 23 سال بود.

وی بیان کرد: پارسال 103 هزار و 571 فقره تسهیلات ازدواج در استان به زوجین پرداخت شد و هم اینک 6 هزار و 182 فقره تسهیلات ازدواج در نوبت دریافت است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: