مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده اظهار داشت: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در 3 بخش و 15 رشته‌ قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، معارفی، دعاخوانی، اذان، همخوانی قرآن کریم، همسرایی، مقطع خوانی در خراسان رضوی برگزار می‌شود.

وی افزود: ثبت نام از بهمن ماه سال قبل آغاز شده و تاکنون 7 هزار نفر ثبت نام کردند و پیش‌بینی رسیدن این آمار به 11 هزار نفر هم شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه مسابقات معارفی، همخوانی و آواخوانی از امروز تا 23 اردیبهشت ماه در شهرستان‌ها و پس از ماه مبارک رمضان در مشهد برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مراحل استانی و کشوری این رویداد قرآنی در مرداد ماه و مهر ماه در مشهد و اراک برگزار می‌شود و کسانی که به مرحله استانی راه می‌یابند که نمره بالای 80 را کسب کنند.

احمدزاده تصریح کرد: موضوعات مسابقات تفسیر هم تفسیر سوره حجر تفسیر نمونه و حفظ 40 حدیث و 110 حکمت با قرآن خوشبخت شویم خواهد بود.

وی تاکید کرد: در سال گذشته بیش از 11 هزار نفر ثبت نامی داشتیم که 7 هزار نفر در مرحله شهرستانی شرکت کردند و در مجموع 389 نفر به مرحله استانی راه یافتند و از میان این تعداد اعزام 66 نخبه قرآنی را به ارومیه که میزبان مرحله کشوری بود داشتیم که بالاترین آمار در میان 31 استان کشور بود و کسب رتبه‌های برتر بخش‌های مختلف عملکرد تیمی و نخبگان قرآنی و رشته‌های قرائت روسیه را داشتیم.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: