دبیر سیزدهمین شب شعر فیض حضور گفت: این شب شعر با شعار «انتظار؛امید، زندگی» با حضور با شاعران در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌السلام علی عدالتی عنوان کرد: سیزدهمین شب شعر فیض حضور به‌مناسبت ایام نیمه شعبان میلاد مسعود حضرت ولی عصر(عج) و دهه مهدویت در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود. 

وی افزود: در این مراسم، شاعران معروف ایران و استان از جمله سید علی موسوی گرمارودی، افشین علاء و ناصر فیض حضور دارند.

دبیر سیزدهمین شب شعر فیض حضور  اظهار کرد: از سال ۸۴ تاکنون بیش از ۳۰ شب شعر آیینی حماسی و انقلابی با عنوان‌های فیض حضور، سپندوار، شب شاعران، مادرانه کوثر، حنجره‌های جاری، هنر آسمانی، از قبیله سلمان و بزم شعر فردوسی در مشهد اجرا کرده‌ایم. 

عدالتی گفت: در این ۳۰ همایش توانستیم با حدود ۷۰۰ شاعر جوان و پیشکسوت از سراسر کشور ارتباط ادبی برقرار کنیم و مقدمات بانک اطلاعات شاعران آیینی را با مشخصات ۶۵۶ شاعر در فرهنگسرای انتظار فراهم آوردیم. 

وی با بیان اینکه ۵۰ نفر از اساتید برجسته خراسان رضوی، ایران و کشورهای فارسی‌زبان به این همایش‌ها آثار ارسال کرده‌اند،افزود: در شب شعر سیزدهم "فیض حضور" نیز بیش از ۲۰ شاعر آثار خود را ارائه می‌کنند که از شاعران سراسر کشور می خواهیم آثار خودشان را به  فرهنگسرای انتظار، روزنامه شهرآرا یا از طریق پیامک و پیام‌رسان به شماره همراه دبیرخانه که 09151022309 است، ارسال کنند. 

دبیر سیزدهمین شب شعر فیض حضور بیان کرد: از جمله موضوعات محوری این کنگره که علاقمندان می‌توانند آثار خوشان را برای ما ارسال کنند، انتظار و آینده جهان و بشریت، وظایف منتظران و عدالت‌خواهان جهان است. 

عدالتی گفت: انتظار و مدیریت مصلحانه جهانی، جایگاه دعا و مقاومت در تفکر مهدویت، زندگی، امید و بشارت در حاکمیت عدل مهدوی، نقش هدایت شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری در عصر غیبت از دیگر موضوعات این کنگره است. 

وی ادامه داد: : این شب شعر با شعار ا«نتظار؛امید، زندگی» با حضور با شاعران در  مشهد برگزار می‌شود. 

گفتنی است؛ این گنگره روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت در تالارشهر با حضور شاعران برجسته کشور برگزار می‌شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: