فرمانده سپاه حفاظت انصار‌المهدی می‌گوید که ما امروز طرح‌های به روز حفاظتی برای حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام را در اختیار داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سرهنگ سیدمحمدرضا سیدی فرمانده سپاه انصارالمهدی صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه حفاظت انصار‌المهدی طی سخنانی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تهدیداتی که با آن روبرو بودیم، ترور شخصیت‌های انقلابی بود که از همان ابتدای انقلاب مجموعه‌هایی برای دفاع و حفاظت از شخصیت‌ها پیش از تأسیس رسمی سپاه پاسداران به وجود آمده بود.

وی افزود: در آن زمان گارد ملی زیر نظر دولت موقت، سازمان مجاهدین انقلاب و مجموعه‌هایی هم زیر نظر شهید منتظری به وجود آمده بودند که پس از تاسیس سپاه و آغاز ترورهای گروهک فرقان و ترور شهید مطهری، سپاه پاسداران حفاظت از شخصیت‌ها را برعهده گرفت.

فرمانده سپاه انصارالمهدی تاکید کرد: اما این موضوع در پنجم خردادماه سال 58 و پس از ترور ناموفق آقای هاشمی رفسنجانی طی پیامی از سوی حضرت امام رسما به سپاه واگذار شد و سپاهی تحت عنوان انصارالامام تشکیل شد. در سال 1368 با جدا شدن سپاه ولی‌امر از این سپاه، نام سپاه انصارالام به نام سپاه انصارالمهدی تغییر کرد.

سرهنگ سیدی با بیان اینکه در طول سال‌های تشکیل سپاه حفاظت انصارالمهدی ما ماموریت خودمان را با قدرت و بهتر از گذشته انجام داده‌ایم، تاکید کرد: امروز طرح‌های به روز حفاظتی برای حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام جمهوری اسلامی را در اختیار داریم.

وی در پایان گفت: این سپاه تا امروز قریب به 300 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که 4 تن از آنها شهدای مدافع حرم بوده‌اند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: