وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حاصل این دور از سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی را اختصاص ۲۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه سلامت بیان کرد و گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال آن برای تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شب گذشته در پایان سفر خود به شهرستان‌های منطقه تربت حیدریه در جلسه شورای اداری تربت حیدریه و نشست با اصحاب رسانه شرکت کرد.

وی در جلسه شورای اداری تربت حیدریه در محل سالن شهید تندگویان این شهر به خدمات ارائه شده پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: در شرایط خاصی که اشرار  پراکنده در دنیا دور هم جمع شده‌اند و برای ضربه به نظام اسلامی ما برنامه دارند واقعی‌کردن مطالبات و منطقی‌کردن توقعات راه عبور از گردنه‌های سخت به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: اگر چه سهم مردم بیشتر از اتفاقات و خدماتی است که ارائه شده اما آنچه ارائه شده و اتفاق افتاده را نباید کوچک بشماریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم ما برای آرمان‌های والایی انقلاب کردند و برای رسیدن به آرمان‌های الهی خود هزینه‌های فراوانی متحمل شدند، بنابراین  امروزه جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل و در این بخش از جغرافیای دنیا که مرکز بیشترین تنش‌ها است امن‌ترین و قدرتمندترین کشور منطقه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان سفر خود به تربت حیدریه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور یافت و به سوالات آنان پاسخ گفت.

وی در این نشست از اختصاص 400 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان آموزشی، درمانی امام حسین(ع) تربت حیدریه خبر داد و گفت: اگر پیمانکار تکلیف خود را انجام دهد و ناظر اعتبار را به موقع برساند این پروژه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

قاضی‌زاده هاشمی حاصل این دور از سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی را اختصاص ۲۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه سلامت بیان کرد و گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال آن برای تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه در نظر گرفته شده است.

هاشمی همچنین به مشکل بیمه‌ها اشاره کرد و گفت: درآمد و هزینه‌ها در بیمه‌ها همخوانی ندارند و بخشی از این مشکل به سوء مدیریت طرفین برمی‌گردد و بخشی دیگر متوجه قانونگذار و دولت است که تلاش می‌کنیم با الکترونیکی کردن خدمات درآمد و هزینه‌ها را کنترل کنیم تا بیمه‌ها دچار مشکل نشوند.

وزیر بهداشت در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر تامین امنیت شغلی برای مراقبین مراکز خدمات سلامت در حاشیه شهرها گفت: قرار نیست که همه در بدنه دولت استخدام شوند، لذا برای حاشیه شهرها به ازای هر۲۵۰۰ نفر یک مراقب به‌عنوان خرید خدمت در این مراکز فعالیت می‌کنند که اکنون ۵۰ هزار نفر نیرو با این عضویت مشغول به فعالیتند و اگر کار خود را متعهدانه و صحیح انجام دهند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱۰ هزار نیروی قراردادی در بدنه وزارت بهداشت فعالیت دارند و اگر هر کدام به‌عنوان نیروی رسمی استخدام شوند باری از دوش ما برداشته می‌شود زیرا پرداخت حقوق این افراد از محل منابع وزارتخانه است و در صورت تبدیل عضویت از خزانه حقوق دریافت خواهند کرد.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: