رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی جزئیات دستور ویژه در خصوص رسیدگی پرونده قتل دانش‌آموز مشهدی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری که در حاشیه دیدار با مسئولان آموزش و پرورش با خبرنگاران سخن می‌گفت با ابراز تأسف از وقوع حوادثی همچون قتل دانش‌آموز 10 ساله مشهدی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای مجازات عامل این حادثه به کار خواهیم بست.

وی افزود: با عنایت به اینکه این حادثه تلخ در یکی از شهرستان‌های اطراف مشهد به وقوع پیوسته بود پس از اطلاع و با هدف تسریع و اعمال نظارت مؤثر بر فرایند رسیدگی این پرونده به مرکز استان احاله و به صورت ویژه در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به سیاست‌های دستگاه قضایی در زمینه قاطعیت در برخورد جرایم خشن و مخل نظم و امنیت عمومی و با دستورات قضایی، قاتل در همان روز وقوع جرم دستگیر و تحت مراقبت قرار گرفت. از سویی و پس از صدور دستورات ویژه برای تسریع در رسیدگی به این پرونده؛  تحقیقات مقدماتی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به صورت خارج از نوبت انجام و پرونده ظرف مدت چند روز با صدور کیفرخواست از دادسرا به دادگاه کیفری واصل شد.

رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این پرونده هم‌اکنون در دادگاه کیفری یک در حال رسیدگی است و با تأکیدات انجام گرفته به زودی شاهد صدور حکم خواهیم بود و با هدف پیشگیری از وقوع جرایم مشابه ان‌شاء الله و پس از طی تشریفات قانونی حکم به صورت ویژه به مرحله اجرا درخواهد آمد.

 مظفری ضمن هشدار به خانواده‌ها خاطرنشان کرد: دادن آموزش‌های ضروری و ابتدایی به کودکان و دانش‌آموزان و همچنین اعمال نظارت بر رفتار فرزندان در کنار پایبندی عملی والدین به موازین قانونی و مبانی شرعی می‌تواند در پیشگیری از وقوع بسیاری از جرایم مؤثر باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: