مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان‌رضوی از راه‌اندازی مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوانان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، رضا قمرزاده اظهار داشت: از ظرفیت تئاتر کودک در حوزه هنرهای نمایشی در خراسان رضوی باید در راستای شناسایی و سازماندهی نسل آینده استفاده شود و معتقدیم که تئاتر کودک یکی از بهترین واسطه‌ها و ابزار تربیتی به شمار می‌آید و می‌تواند پیام کودکان را به بزرگترها و همچنین پیام بزرگترها را به کودکان منتقل کند.

وی افزود: برای اصلاح بسیاری از رفتارهای ناصحیح در سطح جامعه می‌توان از ظرفیت تئاتر به عنوان یک ابزار تربیتی و آموزشی استفاده کرد و معتقدیم که با بها دادن به تئاتر کودک می‌توان از این ظرفیت در راستای پر کردن اوغات فراغت کودکان در فصل تابستان استفاده کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از اهداف ما احیای تئاتر سنتی و آئینی در سطح استان بوده است، خاطرنشان کرد: تئاتر می‌تواند پیوند میان نسل امروز و ارزش‌های گذشته را برقرار کند و با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم ارزش‌های گذشته را به نسل کنونی منتقل کنیم.

قمرزاده تصریح کرد: یکی از اهداف شکل‌گیری انجمن تئاتر و نمایش در خراسان رضوی در حوزه کودک و نوجوان استفاده از تئاتر به عنوان ابزاری در راستای تامین خواسته‌های کودکان و نوجوانان بوده و در همین راستا یکی از بهترین محل‌های خود در استان را برای راه‌اندازی مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان شامل دو سالن تئاتر در نظر گرفته‌ایم و در کنار آن یک موزه نگهداری عروسک‌های گذشته در همان مکان را احیاء کردیم.

وی تاکید کرد: پلاتویی تخصصی برای نمایش کودک راه‌اندازی شده و برای اقداماتی همچون آموزش تئاتر عروسکی، خیمه‌ شب بازی و پژوهش مناسب‌ سازی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در این مرکز اجرای تئاتر در ابعاد مختلف شکل خواهد گرفت، بیان کرد: امیدواریم از این ظرفیتی که ایجاد شده است به مطلوب‌ترین شکل ممکن استفاده شود و در نظر داریم که دیگر سالن‌های موجود را هم بهینه سازی کنیم.

قمرزاده گفت: کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان یکی از نهادهایی است که در حوزه آموزش غیررسمی فعالیت می‌کند و می‌تواند ادعا کند که از پیشتازان هنرهای نمایشی در سطح کشور است و همه اقدامات و طرح‌های توسعه‌ای خوبی را در سطح استان داریم و برنامه پیش‌رو هم افتتاح اولین مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان خراسان رضوی در روز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه و با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان کشوری و استانی در شهید فکوری 45، فراز 1 خواهد بود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: