گردهمایی ائمه جمعه استان روز گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و ائمه جمعه شهرهای سراسر استان در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،  در این گردهمایی، آیت ا... علم الهدی از تقوا و در نظر داشتن یاد مرگ صحبت کرد و یاد و خاطره افرادی که در این جایگاه صاحب منشا خیر بودند مانند مرحوم آیت ا... مهمان نواز، نماینده فقید ولی فقیه در خراسان شمالی و آیت ا... ایمانی نماینده فقید ولی فقیه در استان فارس را گرامی داشت. امام جمعه مشهد گذشت 40 سال از عمر انقلاب را موهبتی از سوی خدا دانست که با همیاری ائمه جمعه سراسر کشور میسر شده است و در این باره خاطر نشان کرد: «دشمنان این انقلاب در این 40 سال انواع تحریم ها و مصیبت ها را بر سر راه انقلاب قرار دادند اما ائمه جمعه پا به پای همه مشکلات، سال ها زحمت کشیدند تا مشکلات موجود را برای مردم تبیین کنند و آن ها را با انقلاب همراه نگاه دارند.

وی با بیان این مطلب تصریح کرد:باید انسان تمام تلاشش را بکند تا همه زحمت ها و سختی هایی را که می کشد جز برای خدا انجام ندهد و همه را برای ذخیره آخرت خود بفرستد. ائمه جمعه سراسر کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و با انواع مشکلات ریز و درشتی که مردم آن ها را امین خود حساب می کنند، مواجه می شوند بنابراین فقط باید ما به اِزای این همه رنج، خدا باشد.

در ادامه این جلسه،آیت ا...علم الهدی در پاسخ به یکی از حضار که به صحبت های رئیس جمهور مبنی بر دست نداشتن در فیلترینگ تلگرام اشاره کرد، پاسخ داد: «من فکر می کنم که عدم پذیرش رئیس جمهور مبنی بر دستور فیلتر تلگرام یک ژست آزادی خواهی است وگرنه نظام به تصمیم قطعی در خصوص فیلتر این پیام‌رسان رسیده است و معنایی ندارد که در برابر آن موضع بگیریم.». امام جمعه مشهد ادامه داد: «مسئله تلگرام روشن است؛ در هیچ جای دنیا این طور نیست که بگویند دشمنی که راهی پیدا کرده تا انواع جنایت، فسق و فجور و حرکت های امنیتی و دزدی های مختلف را در بالا کشیدن اموال مردم به این وسیله انجام دهد، آزاد باشد. اسم این کارها آزادی نیست بلکه توسعه فسق و فجور و فحشاست. دزد و تروریست را آزاد نمی گذارند که هر کار می خواهد به نام آزادی انجام دهد. مردم را باید برحذر بداریم».

آیت ا...علم الهدی افزود: عده ای هم از تلگرام راضی هستند. این ها مسئولیتی در قبال امنیت مردم ندارند یا بیش از آن که به فکر مسائل اخلاقی باشند به فکر فحشا و فسق و فجور هستند.»

وی اضافه کرد:از حیث این که ظرفیت های این پیام رسان های داخلی هم بهترشود، کارهای بسیار خوبی در خصوص امور زیرساختی و تقویت سرور پیام رسان های داخلی انجام شده و یکی از کارهای مثبتی که قرار است آستان قدس رضوی انجام دهد همین است که در این زمینه موثر است.

به گزارش ایرنا مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی هم در این نشست گفت: مسئله اصلی نظام تلگرام نیست. مسائل اقتصادی و شعار سال مهم است.

حجت الاسلام ابراهیم معادی افزود: مبتکر تلگرام شعار خود را توجه به فیلم ضد ایرانی 300 اعلام کرده است که این یعنی دهن کجی به ایران. فیلمی که صهیونیست‌ها ساختند و 300 یونانی، همه سپاه ایران را می کشند و در آخر مردم هم با آن ها همراه می شوند که انتظار می رفت مسئولان به مدیر تلگرام پاسخ محکم و مناسبی می دادند.

وی گفت: تلگرام دعوت به فحشا و براندازی نظام و حتی روسیه هم نرم افزارهای خودی را ترویج می‌کند. وقتی شورای عالی فضای مجازی با اکثریت آرا به بستن آن رای داده است، همه باید رای اکثریت این شورا را بپذیرند.

این گردهمایی یک روزه در محل دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: