معاون دادستان مشهدمقدس با اعلام اینکه ممنوعیت تحصیل فرزند شامل کودک آزاری می‌شود، گفت: خانواده‌های طلاق بیشتر از سایر موارد در معرض کودک آزاری هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، نیره عابدین‌زاده اظهار داشت: آزار جنسی، جسمی و روحی کودکان زیر 18 سال جرم است، اگر کتک زدن کودکان توسط والدین با هدف تربیت، به کبودی، قرمزی، خون مردگی، پارگی پوست، جراحت عمیق و شکستی منجر شود، جرم بوده و تا 6 ماه حبس دارد.

معاون دادستان مشهد تاکید کرد: اگر کودک نتواند خود را به پلیس معرفی کند و آزاری که دیده را اطلاع دهد، آثار روحی و روانی این آسیب تا آخر عمر گریبانگیرش می‌ماند؛ کودک آزاری نیاز به شاکی خصوصی ندارد و اگر همسایه‌ها از این اقدام آگاهی یابند، دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد کار می‌شود.

عابدین زاده گفت: آزار روحی و جسمی والدین و اقوام نسبت به کودک و نشان دادن تصاویر و فیلم‌های نامتعارف به کودکان جرم بوده و فرد مجرم به عنوان بیمار روحی شناخته می‌شود. متاسفانه برخی خانواده‌ها در صورت مواجهه با کودک آزاری شکایت نکرده و اقدام به درمان نمی‌کنند، در این صورت کودک به عنوان فردی بزه‌دیده در جامعه رشد می‌کند.

وی تاکید کرد: از والدین خواستاریم کنترل خشم را جدی گرفته و مشکلات را بر سر کودکان تخلیه نکنند، اگر فردی متوجه کودک آزاری شود و به مقابله با این امر برنیاید نیز مجرم است.

معاون دادستان مشهد افزود: شماره 123 با حفظ مشخصات افراد و شماره 1480 به عنوان صدای مشاور سازمان بهزیستی آماده دریافت اطلاعات از همشهریان است.

عابدین‌زاده با اعلام اینکه ممنوعیت تحصیل فرزند نیز شامل کودک آزاری می‌شود، اظهار داشت: خانواده‌های طلاق بیشتر از سایر موارد در معرض کودک آزاری هستند؛ اگر چنین مواردی را شاهد بودید باید در نخستین مرحله کودک را از منطقه خطر دور کرده و سپس به مراکز مشاوره مراجعه کنید.

 

به نقل از تسنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: