دادستانی اسفراین هرگونه ذبح دام در معابر عمومی را ممنوع اعلام کرد و از نیروی انتظامی خواست تا متخلفان را به دادسرا معرفی کند.

به گزارش ثامن پرس از بجنورد به نقل از روابط عمومی دامپزشکی خراسان شمالی، با پیگیری شبکه دامپزشکی اسفراین، جانشین دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان با صدور حکمی از فرماندهی انتظامی اسفراین خواست که با همکاری شبکه دامپزشکی در روز عید قربان از فروش و کشتار دام در معابر عمومی جلوگیری کنند و متخلفان نیز به دادسرا معرفی شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی اسفراین دراین‌باره گفت: شبکه دامپزشکی اسفراین در روز عید سعید قربان طبق روال همه‌ساله آماده ارائه خدمات رایگان نظارت بهداشتی بر ذبح دام‌های نذری و قربانی شهروندان است.

حسن صفایی افزود: در این روز بازرسان مستقر در کشتارگاه دام با همکاری شهرداری آماده ارائه خدمات رایگان ذبح دام و نظارت شرعی و بهداشتی هستند. 

به گفته وی با توجه به در پیش بودن عید سعید قربان و ضرورت بازرسی و نظارت بهداشتی و شرعی بر دام‌های قربانی، شبکه دامپزشکی اسفراین طبق روال سال‌های گذشته برای خدمت‌رسانی در زمینه بازرسی بهداشتی دام‌های قربانی آماده است.

رئیس شبکه دامپزشکی اسفراین گفت: در این روز 15 اکیپ ثابت و 2 اکیپ سیار متشکل از 8 دامپزشک، 14 بازرس بهداشتی گوشت و 3 ناظر شرعی در مرکز شهرستان و پست‌های دامپزشکی فعال خواهند بود.

صفایی افزود: در این روز کشتارگاه دام شهرداری اسفراین هم برای خدمت‌رسانی رایگان به همشهریان و ذبح دام‌های قربانی با نظارت بازرسان دامپزشکی آماده است.*

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: