رئیس انجمن جرم‌شناسی ایران گفت: دوازدهمین دفتر استانی انجمن جرم‌شناسی ایران در خراسان رضوی فعال شد و تا سال ۱۴۰۰ در تمام استان‌های کشور دفاتر استانی این انجمن دایر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جعفر کوشا عصر جمعه در آئین افتتاح انجمن جرم‌شناسی خراسان رضوی، اظهار کرد: انجمن جرم‌شناسی ایران در ۲۵ سال قبل و با هدف ارتقای فعالیت‌های پژوهشی، تعامل و همکاری با مجموعه‌های مختلف و در جهت ارتقای سطح علمی جرم‌شناسی در ایران دایر شد و در این ربع قرن فعالیت، دستاوردهای شاخصی همچون بومی‌کردن انجمن و تعامل با نهادهای اجرایی و علمی به دست آورده است.

وی افزود: جرم در مباحث مختلف همچون تورم، گرانی، فساد اقتصادی، رکود و غیره تاثیرات منفی خود را گذاشته و امیدواریم که با راه‌اندازی انجمن‌های استانی جرم‌شناسی و با مطالعه علمی درست، گامی موثر در جهت خروج از این وضعیت نامطلوب برداریم.

رئیس انجمن جرم‌شناسی ایران با بیان اینکه در موضوع شناخت جرم مطالعه علمی درستی صورت نپذیرفته است، خاطرنشان کرد: این انجمن در قالب دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی و تعامل با مؤسسات دولتی و خصوصی سعی در افزایش آگاهی مردم و کاهش ارتکاب جرم دارد.

وی تأکید کرد: در انجمن جرم‌شناسی ایران و دفاتر استانی این انجمن گروه‌های حقوقی و قضایی توانمندی فعال هستند و در این مجموعه وحدت رویه بر تک‌روی‌ها تقدم دارد، هرکس در حوزه تخصصی خود در تلاش است که گامی موثر برداشته و مثمر ثمر باشد.

کوشا با اشاره به اینکه این مجموعه زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کند و جزو موفق‌ترین زیرمجموعه‌های این وزارتخانه است، بیان کرد: تاکنون ۱۲ دفتر استانی انجمن جرم‌شناسی ایران فعال شده است.

وی گفت: به‌طور متوسط سالانه ۴ تا ۵ دفتر استانی اضافه می‌شود و تا سال ۱۴۰۰، در کل استان‌های کشور دفاتر استانی این انجمن را دایر خواهیم کرد.

در این مراسم علی‌اکبر باصری، دبیر انجمن جرم‌شناسی ایران نیز اظهار کرد: انجمن جرم‌شناسی ایران در سال ۷۲ و با هدف پیشگیری از وقوع جرم و ارتقای آگاهی‌های حقوقی و قضایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و انجام آموزش‌های پژوهشی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: تاکنون دفاتر استانی این انجمن در ۱۱ استان کشور فعال شده و دوازدهمین دفتر استانی انجمن جرم‌شناسی ایران در خراسان رضوی فعال شد.

رئیس انجمن جرم‌شناسی ایران با بیان اینکه به‌طور متوسط در هر فصل یک دفتر استانی این انجمن دایر می‌شود، گفت: هم‌اکنون دفتار استانی انجمن جرم‌شناسی ایران در تهران، البرز، قزوین، کرمان، کرمانشاه، قم، خوزستان، مازندران، اصفهان، فارس، مرکزی و خراسان رضوی فعال شده است و سیزدهمین دفتر استانی نیز پس از ماه مبارک رمضان در گیلان دایر می‌شود.

وی تأکید کرد: این مجموعه بازویی قوی برای سازمان‌های متولی در امر پیشگیری از وقوع جرم بوده است و مجموعه‌هایی همچون دادسراها، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، نیروی انتظامی و خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و دیگر مجموعه‌ها از ثمرات آن بهره‌مند شدند و در برنامه‌های آینده انجمن جرم‌شناسی ایران هم برگزاری همایش‌های ملی و بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: