با حضور تولیت آستان قدس رضوی، مرکز مجهز فوریت های پزشکی در صحن هدایت حرم مطهر رضوی افتتاح شد. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از آستان نیوز، تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه بهره برداری از این مرکز اظهار کرد: حفظ سلامت زائران در حرم مطهر رضوی و اماکن متبرکه ضرورتی اجتناب ناپذیر و از اولین وظایف خادمان آستان مقدس رضوی است.

تلاش برای حفظ زائران  از هرگونه آسیب و بیماری

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با بیان این که باید تمام تلاش خود را به کار بندیم تا حضور زائران در حرم مطهر و شهر مشهد مقدس اطمینان بخش و به دور از هرگونه آسیب و بیماری باشد، افزود: دارالشفاء خدمات متنوعی به بیماران ارائه می کند، اما برای موارد اورژانسی و ضروری در حرم مطهر این خدمات کافی نبود و به همین دلیل این مرکز افتتاح شد.

وی تصریح کرد: به زودی در نقاط دیگری هم مراکز خدمات اورژانسی پزشکی در حرم مطهر اضافه می شود تا در سریع ترین زمان ممکن در ایام ازدحام و شلوغی حرم مطهر رضوی، به بیماران خدمات رسانی شود.

کامل ترین پایگاه اورژانس حرم رضوی

مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی هم درباره مرکز فوریت های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی گفت: این مرکز پیرو تأکید حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بر اولویت قرار دادن حوزه سلامت زائران حرم مطهر رضوی به دلیل افزایش روز افزون تعداد زائران این آستان ملکوتی و دوری مراکز درمانی از حرم مطهر راه اندازی شد.

ناصر سرگلزایی، مرکز فوریت های پزشکی صحن هدایت را کامل ترین پایگاه اورژانس حرم مطهر رضوی دانست و تاکید کرد: این مرکز در فضایی به مساحت 120 مترمربع با هشت تخت اورژانس راه اندازی شده است که شش تخت آن مخصوص بستری و دو تخت آن هم ویژه اقدامات پزشکی CPR است.

وی با بیان این که از به روزترین تجهیزات برای راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی صحن هدایت استفاده شده است، تصریح کرد: این مرکز به دستگاه هایی مانند ونتیلاتور، الکتروشوک و مانیتور مجهز است.

حضور پزشک متخصص  به صورت شبانه روزی

سرگلزایی با تأکید بر این که مرکز فوریت های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی با همکاری خادمان سلامت رضوی اداره خواهد شد، گفت: این مرکز به طور شبانه روزی دارای متخصص طب اورژانس، پزشک عمومی و شش پرستار است که خدمات اورژانس خواهران و برادران به صورت مجزا توسط پرستاران خانم و آقا ارائه می شود.

وی از پایگاه فوریت های پزشکی صحن هدایت به عنوان مرکز پایگاه های اورژانس حرم مطهر رضوی نام برد و افزود: بیماران از تمامی پایگاه های اورژانس صحن و سرای رضوی به این مرکز منتقل و زیر نظر پزشک طب اورژانس درمان می شوند.

هزینه 480 میلیون تومان از اعتبارات بنیاد سلامت رضوی

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی یادآور شد: برای راه اندازی و تجهیز این مرکز اورژانس حدود 480 میلیون تومان از اعتبارات بنیاد سلامت رضوی هزینه شده است. وی افزود: پایگاه های فوریت های پزشکی حرم مطهر رضوی در سال گذشته به 110 هزار نفر خدمات رسانی کرده اند که از این تعداد، پنج هزار بیمار و مصدوم از حرم مطهر رضوی به دارالشفاء امام رضا(ع) منتقل و دو هزار بیمار نیز از این دارالشفاء به بیمارستان های شهر مشهد اعزام شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: