طراح عروسک‌های «شهر موش‌ها» و «زی‌زی گولو» به‌ضرورت حمایت دولتی از آموزش نمایش عروسکی در کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، عادل بزدوده در رابطه با آینده تئاتر عروسکی با اشاره به شرایط اقتصادی موجود در کشور و مشکلات مربوط به‌ساخت عروسک برای نمایش های عروسکی، اظهار کرد: باید بگویم، ما در شرایط بدتر وضعیت کنونی زندگی کرده‌ایم و قرار نیست برای نمایش عروسکی میلیارد میلیارد هزینه کنیم.

وی ادامه داد: آموزش‌های ساخت عروسک برای نمایش عروسکی در کشور را به‌گونه‌ای ارائه می‌دهیم که علاقمندان آرام آرام یاد می‌گیریند، از وسایل اطرف خود برای ساخت عروسک استفاده کنند، البته باید بگویم، در سطح حرفه‌ای و بسیار بالا باید حمایت دولتی را نیز از تولید نمایش برای نمایش‌های عروسکی داشته باشیم.

طراح عروسک‌های «شهر موش‌ها» و «زی‌زی گولو» با تاکید بر اینکه امروز نیاز کودک و نوجوان پویا ما بیش از حد وابسته به‌مسائل فرهنگی است، متذکر شد: هر اندازه مطالب فرهنگی ما غنی‌تر باشد، سبب می‌شود، کودکان بسیار مطالعه‌گر و اندیشمند تربیت شوند.

بزدوده به‌نقش جشنواره هنرهای نمایشی جیگی جیگی اشاره کرد و افزود: من دانشجویان زیادی در رشته هنر دارم، اما هیچ کدام از آنها در رابطه با جیگی جیگی اطلاعاتی نداشتند، ما باید شخصیت‌هایی مانند جیگی جیگی را به‌دنیا معرفی کنیم تا مردم دنیا بدانند که هموطنان ما در ایران، غنای فرهنگی خوبی دارند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: