دبیر جبهه فرهنگی انقلاب گفت: ایران ببشترین تحریم‌های سیاسی را تحمل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، وحید جلیلی ظهر امروز در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو با موضوع "قدس، پایتخت همیشگی" که در هتل الغدیر در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در طول یک هزار و 200 سال، میلیون‌ها نفر به زیارت امام رضا(ع) می‌آیند تا نشان دهند، مأمون تروریست بوده و امام رضا (ع) شهید راه عدالت و معنویت است. 

وی با بیان اینکه ایرانیان مشهد را شهر اصلی خود می‌دانند، افزود: اینجا نه شهری معمولی، بلکه تریبونی برای افشا کردن تروریست، مبارزه با آن و مناسب‌ترین مکان برای برگزاری چنین کنفرانسی است. 

دبیر جشنواره عمار با بیان اینکه در طول یک هزار و 200 سال، معنویت همیشه پشتوانه عدالت بوده است، تصریح کرد: از نهضت سربداران برای مقابله با مغولان گرفته تا قیام گوهرشاد در 80 سال پیش که به یک تراژدی بزرگ تبدیل شد، نشانی بر این ادعا است. 

وی ادامه‌ داد: رضا میرپنج توسط انگلیس‌ها در ایران به پادشاهی رسید و پرچم‌دار غرب‌گرایی در ایران معاصر شد، او مردم این شهر را قتل عام و زنده به گور کرد، چون حاضر نشدند، روسری از سر بردارند. 

جلیلی با بیان اینکه قتل‌عام مردم آخرین تراژدی نبوده است، گفت: 40 سال بعد از این حادثه امام خمینی(ره) به‌خاطر اعتراض به کاپیتولاسیون تبعید شد و در یک سخنرانی تاریخی گفت، اگر یک آشپز آمریکایی شاه ایرانی را بکشد، کسی حق محکومیت او را ندارد. 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب با اشاره به سفر کارتر به ایران، افزود: کارتر رژیم شاه را جزیره ثبات خواند، اما طولی نکشید که ایران تبدیل به کابوس آنها شد. 

وی با بیان اینکه آیت‌الله خامنه‌ای از شاگردان امام خمینی(ره) و از اصلی‌ترین نمایندگان عدالت‌خواه هستند، خاطرنشان کرد: ایران به رهبری ایشان در مقابل آمریکا ایستاده و اگر روزی مبارزه بر سر حداقل‌ها بوده، امروز مقام معظم رهبری مبارزه بر سر حداکثرها را رهبری می‌کند. 

جلیلی ادامه داد: مصر کشوری شبیه ایران با سابقه تمدنی طولانی‌ است که همزمان با انقلاب ایران، تسلیم شد و کمپ دیوید را امضاء کرد، اگر هم اکنون وضعیت ایران و آمریکا را مقایسه کنید، می‌بینید، ایرانی که 40 سال مقاومت کرده و شهید داده، ببشترین تحریم‌های سیاسی را تحمل کرده، از مصری که نوکری آمریکا را کرده، پیشرفته‌تر است. 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب تاکید کرد: ما به ترامپ و بولتون حق می‌دهیم و درد و رنج‌های آنها را می‌فهمیم و دلیل ناله‌ها و زوزه‌هایشان را می‌فهمیم، اما از هویتمان نمی‌توانیم دست بکشیم و شعارمان ما مبارزه با تروریست است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: