استاد حوزه و دانشگاه گفت: معنویت سکولار یکی از مشکلات اساسی امروز جهان است و تنها چالش معنویت سکولار این نیست که با سیاست کار ندارد یکی دیگر از چالش آن نداشتن دستورات دینی برای بازداشتن انسان‌ها از گناه و هرزگی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه یکشنبه در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو اظهار داشت: انسان‌ها وقتی ضعیف شدند زورگویان بر آن‌ها مسلط می‌شوند و دشمن برای تضعیف مردم و سلطه ملت‌ها از طریق سبک زندگی و ایجاد فساد و هرزگی در جوامع اقدام می‌کند.

وی بیان کرد: معنویت سکولار یکی از مشکلات اساسی امروز جهان است و تنها چالش معنویت سکولار این نیست که با سیاست کار ندارد، یکی دیگر از چالش آن نداشتن دستورات دینی برای بازداشتن انسان‌ها از گناه و هرزگی است.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مهمترین ویژگی که دین در انسان باقی می‌گذارد قوت و قدرت است آن هم قوت و قدرتی که می‌تواند فرد را از بند هوای نفس آزاد کرده و او را در مقابل سلطه طلب‌ها قرار دهد.

پناهیان ادامه داد: امروز در جهان شعار آزادی زیاد داده می‌شود ولی باید توجه داشته باشیم که صرفاً شعار دادن انسان را آزاد نمی‌کند حتی سلطه‌طلب‌ها و قدرت‌های زورگو از شعار آزادی و دموکراسی سوء استفاده می‌کنند.

وی افزود: در اسلام به جای آزادی به مفهوم قدرتمند بودن انسان‌ها پرداخته شده است. کسی که مقابل تمایلات خود می‌ایستد طبیعتاً مقابل تمایلات نظام سلطه هم می‌ایستد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه کسی که توسط تفکر صهیونیستی ضعیف شده و تحت تاثیر فرهنگ القایی صهیونیست‌ها زندگی می‌کند دیگر برایش مهم نیست در کجای عالم ظلم اتفاق می‌افتد یا فلسطینیان در چه شرایط سختی زندگی می‌کنند اظهار داشت: ما در ایران با سیاستمدارانی که اهل خوشگذرانی‌های زیاد باشند، مخالفت می‌کنیم زیرا فردی که اهل خوشگذرانی باشد بیشتر تمایل دارد که با قدرت‌ها کنار بیاید.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: