نشست خبری هیئت بسکتبال خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، بسکتبال خراسان رضوی امسال پس از سال ها غیبت، در لیگ برتر کشور شرکت می کند که هدف گذاری سال اول حضور تیم "پارسای مشهد"در لیگ برتر،حضور در "میانه جدول" خواهد بود. شاید این موضوع مهم ترین نکته نشست خبری روز گذشته هیئت بسکتبال استان با حضور اهالی رسانه بود.البته در کنار این مسئله، پرسش و پاسخ درباره دلیل استعفای رئیس هیئت و سپس بازگشت وی، وضعیت بسکتبال  شهرستان ها، اوضاع تیمداری در بسکتبال بانوان، وضعیت سالن خانه بسکتبال و دلیل برخی تغییرات در ساختار هیئت و... نیز از دیگر مباحث مهم این نشست خبری بود. در مجموع می توان از برنامه ریزی،تغییرات ساختاری و تامین هزینه های مالی به عنوان سه گام اصلی موفقیت بسکتبال استان در لیگ برتر یاد کرد. گلچین فرازهای مهم پاسخ های مسئولان حاضر در این نشست را از همین جا دنبال کنید...

دورخیز برای لیگ برتر بسکتبال

علیرضا پوررضایی(رئیس هیئت استان):همان طور که می دانید دو تیم استان که فصل گذشته در رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال کشور حضور داشتند با کسب مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی توانستند سهمیه حضور در لیگ برتر کشور را در فصل جاری کسب کنند که البته قرار شد تیم"پارسای مشهد"با ترکیبی از بازیکنان بومی همین دو تیم، امسال در لیگ برتر کشور حضور یابد و تیمی از نفرات آینده دار نیز راهی لیگ دسته اول شود.* البته اگر حامی مالی دیگری هم پیدا شود،به دنبال اعزام دو تیم به لیگ برتر خواهیم بود که  احتمال آن،اندک است.* برگزاری دوره های مربیگری و داوری،برگزاری لیگ استانی در سه رده سنی و توجه به بسکتبال سنین پایه ، اولویت های ما خواهد بود.*امسال می خواهیم به بسکتبال در شهرستان ها بیشتر توجه کنیم و برگزاری لیگ استانی نیز با همین هدف خواهد بود.*باید باشگاه ها را در بسکتبال استان تقویت کنیم و هیئت نیز به این مسئله توجه خواهد کرد.*به انتقاد،اعتقاد دارم و آن را موجب رشد می دانم.*انتقادهای اهالی را درباره ضعف اطلاع رسانی قبول داریم و همین که اخبار این رشته خوب پوشش داده نمی شود،موید همین ضعف است.

دلیل استعفا و بازگشت

استعفای من از هیئت به دلیل مشکلاتی بود که وجود داشت؛ واگذاری سالن، نبود حمایت کافی از سوی فدراسیون قبلی  و همچنین برخی حواشی باعث این استعفا شد که البته با تغییر رئیس فدراسیون و همچنین تعامل ایجاد شده، وقتی دیدم موانع برطرف شده است، استعفایم را پس گرفتم و بازگشتم.*کناره گیری من از روی لجبازی و خودخواهی نبود.*مشکلاتی با پیمانکار سالن"خانه بسکتبال استان" داشتیم که برطرف شد و هم اینک برای مسابقه در این سالن مشکلی نداریم و از مهر نیز این سالن دوباره در اختیار خودمان قرار می گیرد.*واگذاری سالن به پیمانکار ربطی به برگشت خوردن چک های هیئت نداشت.

تغییرات در ساختار هیئت

چون در ساختار جدید هیئت های استانی فقط یک پست نایب رئیسی هیئت  در بخش بانوان وجود دارد،جایی برای نایب رئیس قبلی(علیرضا زهی)وجود نداشت.*مشکل خاصی وجود ندارد،اما اختلاف سلیقه طبیعی است. *به هیچ عنوان دبیر گذشته هیئت(ولی پور)را برکنار نکردم، بلکه ایشان را که مربی هستند، به اصرار در چنین پستی گذاشته بودم که سرانجام هم وی استعفا داد و به پست تخصصی اش (مربیگری) بازگشت و هم اکنون جزو کادر فنی تیم لیگ برتری استان است.*دیگر دغدغه سالن را نداریم و امکان تمرین برای آقایان و بانوان در سالن های زیر مجموعه هست.*دنبال استخدام یک مربی خارجی برای آموزش مربیان و بسکتبالیست های استان هستیم.*وضعیت اقتصادی بخش حصوصی برای کمک به ورزش مساعد نیست، با وجود این برای یافتن حامی مالی تلاش می کنیم.*هیئت مشهد را برای برگزاری "جام رمضان"ترغیب کرده ایم و خوشبختانه با کمک شهرداری مشهد مسابقات خوبی را برگزار می کنیم.*فکر نمی کنم نگرانی رسانه ها برای ترکیب 100 درصد بومی درست باشد و تیم استان از لیگ برتر سقوط کند.*قطعا کاستی های کارمان را قبول داریم،اما برای برطرف کردن آن می کوشیم.*در مقطعی، دچار حاشیه هایی شدیم و متاسفانه ترجیح منافع شخصی برخی، مشکل ساز بود.

2 بسکتبالیست خراسانی برای بازی های آسیایی

مهدی میرشفیعی(سرپرست دبیری هیئت):آمار ورزشکاران سازمان یافته بسکتبال استان چهار هزار و785نفر است و خوشحالیم که برای بازی های آسیایی جاکارتا دو ملی پوش به نام های "وحید دلیرزهان" و "حامد حسین زاده" داریم (روزبه ارغوان ورزشکار خراسان شمالی محسوب می شود).تعامل بسیار خوبی با آموزش و پرورش استان و دیگر نهادها داریم.

قواعد حرفه ای گری را نمی دانیم

علی عبد احد(مشاور رسانه ای استان):متاسفانه ورزش استان در بحث ورزش حرفه ای مشکلات فراوانی دارد و باید اعتراف کنیم قواعد حرفه ای گری را هم نمی دانیم.*امیدوارم استعدادهای بسکتبال استان فراموش نشوند و  برای شکوفایی آن ها تلاش شود.*آینده بسکتبال شهرستان ها روشن است و باید ورزشکاران شهرستانی حمایت شوند.

ابهام در وضعیت"مشکی پوشان"

جمیله نگهبان(رئیس کمیته بانوان مربی): متاسفانه تفاوت آشکاری در دستمزد مربیان و ورزشکاران آقا و خانم در لیگ وجود دارد و دستمزد بانوان معمولا یک  چهارم آقایان است که همین موضوع موجب گلایه بانوان بسکتبالیست می شود.*باید ابتدا وضعیت تیمداری باشگاه "مشکی پوشان" در لیگ برتر بانوان کشور مشخص شود تا در این زمینه تصمیم گیری کنیم.*از کم کاری رسانه ها در بخش بانوان گلایه مندیم.*حمایت مالی بانوان ورزشکار استان های دیگر بسیار بیشتر از خراسان رضوی است.

درحاشیه:یکی از اهالی رسانه از اطلاع رسانی ضعیف مسئول روابط عمومی هیئت(مسلمی)گلایه کرد که این اظهارات با تایید دیگر خبرنگاران همراه بود و آن ها خواستار نظارت بیشتر شدند.*مسئول روابط عمومی این هیئت در اظهاراتی عجیب، خواهان هماهنگی قبلی(!)با وی، برای مصاحبه با دست اندرکاران هیئت شد که این خواسته به شدت با واکنش منفی اهالی رسانه رو به روشد  .

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: