سفیر سابق ایران در لبنان گفت: تئوری شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی به وسیله حزب‌الله شکست خورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، احمد دستمالچیان شامگاه یکشنبه در کنفرانس بین‌المللی افق نو در مشهد اظهار داشت: دو محور در حال مبارزه برای تعیین آینده خاورمیانه بلکه دنیا هستند که محور شرارت را مثلث آمریکا، اسرائیل و سعودی و محور مقاومت را حزب‌الله و ایران نمایندگی می‌کنند.

سفیر سابق ایران در لبنان گفت: در سال‌های دور رژیم صهیونیستی حرکات تجاوزطلبانه زیادی را در بیروت انجام می‌داد که از آن جمله می‌توان به قصابی صبرا و شتیلا اشاره کرد.

دستمالچیان افزود: همزمان با پیروزی انقلاب ایران هسته‌های مقاومت در بیروت شکل گرفت و در نخستین مرحله رزم این رژیم از بیروت اخراج و به جنوب لبنان رانده شد.

وی ادامه داد: تئوری شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی به وسیله حزب‌الله شکست خورده است در سال 2006 برای نخستین بار اسرائیل غاصب احساس کرد که می‌تواند دچار فروپاشی شود.

سفیر سابق ایران در لبنان بیان کرد: رژیم صهیونیستی از زمانی که شکست‌پذیری خود را دید، تلاش کرد تا جنگ‌های نیابتی را توسط داعشی‌ها به راه بیندازد. می‌خواستند با به راه انداختن جنگ‌ منطقه را تجزیه کنند.

دستمالچیان افزود: عربستان اگر می‌توانست اقدام موثری انجام دهد این کار را در یمن انجام می‌داد اما می‌بینیم که جرات برداشتن یک گام زمینی در یمن ندارد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: