معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای پارسال تاکنون 490 مورد شکایت مشتریان از نمایندگیهای فروش خودروهای داخلی و خارجی در این استان دریافت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علی باخرد افزود: عمده شکایات مشتریان از نمایندگیهای خودرو مربوط به شرکتهای ایران خودرو، سایپا و کرمان موتور در خصوص عدم تحویل خودرو، معیوب بودن در زمان تحویل از جمله رنگ، نقایص ذاتی، فقدان کنترل در زمان تحویل و تامین نشدن قطعات مربوطه بود.

وی ادامه داد: به منظور رسیدگی به شکایات و از طرفی حمایت از تولیدات داخلی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، امسال کارگروه رفع موانع و مشکلات مشتریان نمایندگیهای خودرو در مشهد تشکیل شد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این کارگروه اهدافی از جمله الزام نمایندگیها به رعایت قوانین و دستورالعملها نسبت به ساماندهی شرایط موجود از جمله نحوه فروش به صورت اقساطی، پیش فروش(قطعی و عادی)، مشارکت در تولید، سفارش و همچنین ارائه خدمات پس از فروش را دنبال می کند.

وی افزود: کارگروه رفع موانع و مشکلات مشتریان نمایندگیهای خودرو با برگزاری نشستهای مستمر ضمن گرفتن تصمیمات اجرایی برای برخورد با نمایندگیهای غیرمجاز نسبت به رسیدگی به شکایات مشتریان به منظور شتاب بخشی به فرآیند رسیدگی و نیز حمایت از تولیدکنندگان داخلی اقدام می کند.

باخرد ادامه داد: نشستهای کارگروه با مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت و عضویت نمایندگان همه شرکتهای تولیدکننده داخل و وارداتی رسمی خودرو برگزار می شود و در ابتدا همه شکایات دریافتی در این کارگروه مورد رسیدگی قرار می گیرند. در صورت به نتیجه رسیدن موضوع شکایت و احقاق حقوق مشتریان توسط نمایندگیها، موضوع به اتمام می رسد اما در غیر این صورت برخورد تعزیری با متخلف انجام می شود.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: