مشاور سابق وزیر دفاع فرانسه گفت: نظام امپریالیسم آمریکا قطعاً نمی‌تواند مثل سابق ادامه پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آلن کروز ظهر امروز در پنل تخصصی کنفرانس بین‌المللی افق نو که در هتل الغدیر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: جنگ در سرتاسر جهان بیانگر تلاش‌های بیهوده آمریکا برای برهم زدن صحنه است چرا که آنها می‌دانند معادلات قدرت بر هم خورده و قطب‌های دیگری هم شکل گرفته‌اند.

وی افزود: نظام امپریالیسم آمریکا که سبب ابقا رژِیم صهیونیستی شده قطعاً نمی‌تواند مثل قبل ادامه پیدا کند چون قدرت‌های جدیدی مثل چین، ایران و سوریه بوجود آمده است و این کشورها معادلات جدیدی را شکل داده‌اند.

مشاور سابق وزیر دفاع فرانسه با اشاره به اینکه آمریکا در عرصه بین‌الملل به تصمیمات جدیدی نیاز دارد، افزود: تصمیمات دولتمردان آمریکا از قبیل اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، اکثریت جهان را علیه آن‌ها قرار داد و از طرف دیگر مخالفت‌هایی که با سیاست‌های آمریکا به دلیل ترک برجام شد همه و همه نشان می‌دهد آمریکا و اسرائیل تحت فشار زیادی هستند.

کروز اذعان کرد: در اروپا و آمریکا بسیاری از یهودیان هستند که سیاست‌های قدیمی اسرائیل را حمایت نمی‌کنند چون می‌دانند در نتیجه اجرا شدن این سیاست‌ها باید همیشه با دنیا در تقابل باشند.

وی با بیان اینکه در جهان جدید اسرائیل هیچ جایگاهی ندارد، یادآوری کرد: همان طور که مدعوین کنفرانس بین‌المللی افق نو گفتند اسرائیل در فلسطین نمی‌خواهد به سمت یک کشور واحد پیش برود بر همین اساس اگر در فلسطین دو کشور داشته باشیم آنها اگر با هم در جنگ نظامی نباشند قطعاً تلفات بسیاری خواهند داد.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: