تولیت آستان قدس رضوی گفت: آمریکا با انتقال سفارت خود به بیت المقدس درصدد عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم اختتامیه کنفرانس افق نو در مشهد اظهار کرد: امروز با الهام از تمدن رضوی باید اتحادی ضد الحاد نوین رقم بزنیم و مقابل جریان سرمایه داری بایستیم.

وی افزود: امروز کسانی که از صهیونیست ها حمایت می کنند به دنبال از بین بردن حقوق همه انسان ها هستند. باید تاکید کرد معیار عدالتخواهی در جهان حمایت از فلسطین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ۷۰ سال قبل رژیم صهیونیستی مردم فلسطین را آواره کرد و امروز تعداد آوارگان به ۵ میلیون نفر رسیده است و این رژیم نامشروع حقوق آنها  را ضایع و ۷۱ درصد از سرزمین آنها را غصب کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز غزه به یک زندان بزرگ تبدیل شده است و مردم این شهر از ابتدایی ترین امکانات محروم هستند.

وی بیان کرد: باید بگوییم تمامی قراردادهای مرتبط با فلسطین با بی اعتنایی اسرائیلی ها قوت خود را از دست داده و پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا در خصوص انتقال سفارتخانه این کشور به بیت المقدس توطئه بسیار بزرگی است.

رئیسی تاکید کرد: موضوع توافق قرن که آمریکایی ها به دنبال آن هستند این است که به جای فلسطین، جمهوری اسلامی ایران مسئله اول دنیا شود و ایجاد داعش با پول سعودی ها در این راستا انجام شد.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: هدف آنها از انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل است و می خواهند به آوارگان فلسطینی تابعیت کشورهای دیگر را بدهند.

وی گفت: میزهای مذاکره تا کنون هیچ کاری پیش نبرده اند و آنچه که مهم است گروه های مجاهد بوده اند و همین افراد می توانند آینده فلسطین را رقم بزنند. آنچه در لبنان در انتخابات مجلس،  پیروزی سوری ها بر داعش و ایستادگی یمنی ها مقابل سعودی ها اتفاق افتاد با تکیه بر جهاد و مقاومت بود.

آمریکایی ها مثل همیشه دچار اشتباه شده اند 

رئیسی اظهار کرد: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس غیرت فلسطینی ها، لبنانی ها، اردنی ها و تمام مسلمانان جهان را بر خواهد انگیخت و مردم فلسطین را در مبارزه استوارتر خواهد کرد. این اقدام تجاوز به ملتی است که ۷۰ سال ظلم را تحمل کرده اند و سازمان های بین المللی نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند و این اقدام نقض تمام قطعنامه های سازمان ملل است.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: آنچه در منطقه شاهد آن هستیم ایمان و اراده مردمی است که برای گرفتن حق خود ایستادگی می کنند، آمریکایی ها مثل همیشه دچار اشتباه شده اند و فکر می کنند با این اقدام می توانند بر شکست های گذشته خود سرپوش بگذارند. آنها باید بدانند نمی توانند مقابل ملت هایی که با توکل بر خداوند در مقابل آنها ایستاده اند کاری از پیش ببرند.

وی گفت: باید حساب صهیونیست ها را از یهودی ها، مسیحیان و ... جدا کرد زیرا آنها به دنبال ایجاد جریان سرمایه داری برای  فساد در زمین هستند که جریان مقاومت مقابل آنها ایستاده است.

رئیسی تاکید کرد: آنچه امروز در دنیا اتفاق می افتد محصول سیاست بدون معنویت، اخلاق و دین است که نتیجه آن کلاهک های هسته ای و تجاوز به حقق ملت هاست. متاسفانه مدعیان حقوق بشر در دنیا بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند و تمام اقدامات آنها مصداق جنایت علیه بشریت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بیداری اسلامی در کشورهای منطقه سرد نخواهد شد و روز به روز بر قوت آن افزوده می شود. ما صلح همراه با عدالت را برای همه جهان می خواهیم و مقابل تجاوزگران به حقوق انسان های مظلوم و عدالتخواه خواهیم ایستاد.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: