دادستان مرکز خراسان رضوی از اعمال قانون و برخورد با واحدهای صنفی متخلف در ماه مبارک رمضان و تشدید نظارت بر آنها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامعلی صادقی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در این ماه عزیز که ماه تمرین صبر و عبادت و بندگی خالصانه و پرهیز از انواع معاصی و گناهان می باشد نیازاست که همشهریان و زائرین گرامی توجه به لزوم حفظ حرمت این ماه عظیم و رعایت بیش از پیش حرمت حریم مطهر رضوی (ع) و فراهم نمودن فضایی معنوی و محیطی آکنده از عطر دل انگیز ایمان و به منظور جلوگیری از تظاهر به روزه‌خواری که شرعاً حرام و قانوناً جرم به حساب می‌آید را مدنظر داشته باشند. 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در زمینه اتخاذ تدابیر لازم و هماهنگی‌های بین دستگاهی گفت: با توجه به جلسات هماهنگی بین دستگاه‌ها، تکالیفی برای نیروی انتظامی، سازمان صنعت و معدن و تجارت، فرمانداری، اصناف، اتحادیه‌ها، اداره کل فرودگاه‌ها، اداره نظارت بر اماکن عمومی، پلیس امنیت اخلاقی، شهرداری، اتحادیه هتل‌داران، هتل آپارتمان داران، مهمانپذیران و غیره پیش بینی شده و در این راستا نظارت‌های لازم صورت خواهد گرفت. 

وی ادامه داد: مراجع انتظامی در صورت مشاهده هرگونه روزه‌خواری علنی به عنوان جرم مشهود با موضوع برخورد و در اجرای ضوابط و مقررات قانونی مراتب را به دادگاه اعلام خواهند کرد؛ همچنین در ساعات اولیه شب و مقارن با اقامه نماز و صرف افطار و جلسات مذهبی دعا و قرآن، با تقویت گشت‌های انتظامی زمینه امنیت خاطر بیش از پیش شهروندان و زمینه مقابله با سارقان احتمالی را فراهم خواهند کرد. 

صادقی در پاسخ به چگونگی نحوه فعالیت واحدهای صنفی از جمله رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها و آبمیوه فروشان و ... در ماه رمضان گفت: در زمینه  نحوه فعالیت رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها و آبمیوه‌فروشان، اغذیه‌فروشان و غیره موارد به اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی واگذار شده تا ساعات فعالیت این گونه صنوف را مشخص و ابلاغ کنند که با توجه به حرمت ماه عظیم رمضان و مومنان روزه‌دار حتماً ملاحظات لازم صورت خواهد گرفت و قطعاً در صورت بروز تخلف و نفی مقررات با واحدهای متخلف برخورد می‌شود. 

وی اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به ترافیک سنگین ساعات پایانی روز و در آستانه اذان مغرب و افزایش تصادفات و درگیری‌های متعاقب آن لازم است ضمن حضور فعال در معابر و تقاطع‌ها و روان‌سازی ترافیک، با استفاده از ظرفیت صداوسیما در برنامه‌های مختلف رادیویی تذکرات لازم را به رانندگان اعلام تا شاهد کاهش تصادفات نیز باشیم. 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: