اعضای یک باند که با سوءاستفاده از اعتماد فروشندگان فروشگاه‌های مشهد اقدام به سرقت‌های سریالی می‌کردند دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، مالکان ده‌ها فروشگاه در مشهد طی تماس با پلیس ١١٠مشخصات ثابتی از یک فرد می‌دادند که با سوءاستفاده از اعتماد فروشندگان اقدام به سرقت کالاها می‌کرد.

پلیس مشهد با دریافت این گزارش‌های سریالی، با دعوت از چند مال‌باخته اولین‌گام را برای شناسایی و دستگیری متهمان برداشت. اظهارات شاکیان نشان می‌داد، مردی جوان برای خرید لوازم به این فروشگاه‌ها مراجعه و هنگام خرید جنس محترمانه از فروشنده تقاضا می‌کرده است که اجازه دهد تا کالا را قبل از خرید به خانواده‌اش که درون خودرو هستند نشان بدهد و برای جلب اطمینان به فروشندگان یک کارت شناسایی نیز می‌داده است. این فرد شیاد با این شگرد اقدام به سرقت کالاها می‌کرده که پس از پیگیری فروشندگان مشخص شد‌، کارت‌های شناسایی سرقتی است.

پس از ثبت اظهارات شاکیان، تحقیقات گسترده‌ای از سوی مأموران کلانتری نجفی مشهد آغاز شد و مأموران توانستند با رصد فیلم‌های ضبط شده دوربین‌های مداربسته فروشگاه‌ها، چهره سارق را شناسایی کنند.

به دستور سرهنگ آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد طرحی ویژه برای دستگیری اعضای این باند آغاز کرد و گردانندگان آن که یک زن ٢٨ساله و دو مرد جوان بودند شناسایی شدند. روز گذشته این افراد در حال تردد با یک خودرو سواری در یکی از خیابان‌های مشهد دستگیر شدند.

با انتقال متهمان به کلانتری و آغاز بازجویی‌ها، زن ٢٨ساله اتهامش را پذیرفت و اعلام کرد: «‌چند وقت پیش در خیابان با این دو مرد آشنا شدم و پس از چند وقت نقشه این سرقت‌ها را کشیدیم و برای اینکه گرفتار نشویم اقدام به ربودن کارت‌های شناسایی شهروندان و با گرو‌گذاشتن آن ها اقدام به سرقت می‌کردیم.»

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به دریافت مجوز قضایی برای بازرسی مخفیگاه متهمان بیان کرد: در نتیجه این بازرسی مقادیر زیادی اموال مسروقه و آثار ١٠٠فقره سرقت کشف شد.سرهنگ آقابیگی به مالکان و فروشندگان فروشگاه‌ها هشدار داد که مراقب شگرد‌های جدید کلاهبرداران باشند. وی بیان‌کرد: متهمان‌ برای به‌دست‌آوردن خرج موادشان این نقشه را کشیده‌اند. پس از تحقیقات اولیه مشخص شد که آن‌ها دارای سوابق کیفری نیز هستند. تحقیقات درباره دیگر سرقت‌های احتمالی این متهمان ادامه دارد.

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: