دادستان مشهد گفت: پیشنهاد می‌دهم، با همکاری تمام مجموعه‌های دخیل در بحث مبارزه با موادمخدر، کارگروهی برای ساماندهی بحث مبارزه با موادمخدر ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامعلی صادقی صبح امروز در همایش بررسی عملکرد تبیین برنامه‌های پیش‌رو در حوزه فعالیت‌های مواد مخدر در دادسرای انقلاب مشهد اظهار کرد: امروز ردپای موادمخدر و اعتیاد در تمام نقاط مختلف جامعه دیده می‌شود و برای حل این معضل نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر هستیم.

وی با انتقاد از برخی صحبت‌ها مبنی بر برخورد نکردن با جرائم مواد مخدر، آن را یک اشتباه خواند و افزود: اگر فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌های صورت گرفته در بحث مبارزه با مواد مخدر نبود، امروز به‌مراتب وضعیت بدتری داشتیم.

دادستان مشهد ادامه داد: برای بحث مبارزه با مواد مخدر، پیشنهاد من این است که بسته‌هایی حاوی نکات آموزشی، پیشگیرانه و مقابله‌ای برای رده‌های سنی مختلف، پیش‌بینی شود و به تمام مجموعه‌هایی که در این خصوص با مشکلاتی مواجه هستند، ارائه شود تا همه مردم بدانند در صورت مواجهه با مواد مخدر چه اقداماتی باید انجام دهند.

صادقی با بیان اینکه برای رسیدن به این بسته‌ها نیازمند یک همبستگی و همفکری میان مجموعه‌های مختلف و استفاده از نظرات کارشناسان در قالب یک کارگروه هستیم، بر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و ادامه داد: پس از ارائه این بسته به مجموعه‌های مختلف در جامعه، می‌توان به نحوه اجرای آن نظارت داشت، همچنین، با کم‌کاری‌ها برخورد کرد.

وی گفت: امروز آنچه در خط مقدم به تنهایی در این حوزه فداکاری می‌کنند، پلیس، نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی هستند اما باید همه دستگاه‌ها پای کار بیایند.

دادستان مشهد افزود: یکی دیگر از مباحث، موضوع کالای قاچاق است که باید نگاه بیشتری در این حوزه داشته باشیم، باید با مبادی ورودی کالای قاچاق به خراسان رضوی برخورد شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: