تولیت آستان قدس رضوی گفت:کسانی که در حرم مطهر رضوی خدمت گزار زائران هستند باید الگویی از اخلاق رضوی باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در دیدار با کارکنان بخش خدمات حرم مطهر رضوی اظهار کرد: همه افراد برای کسب روزی حلال کار و تلاش می کنند اما فعالیت  در حرم مطهر رضوی با همه کارهامتفاوت است.

وی افزود: هرچند ممکن است لباس های متفاوتی بر تن داشته باشیم اما عنوان مشترک همه ما خادمی حضرت رضا(ع) است و باید شاکر باشیم که توفیق پیدا کرده ایم تا خدمت گذار زائران و مجاوران آن حضرت باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نوع رفتار ما عنوان خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با کسانی که در این آستان مقدس توفیق خادمی ندارند، باید متفاوت باشد.

رئیسی بیان کرد: مهمترین ویژگی یک خادم این است که در انجام وظایف خود، احساس مسئولیت اخلاقی و دینی داشته باشد. در همه کارها، کم کاری بد است اما در خدمت رسانی به زائران حضرت رضا(ع) کم کاری بدتر است.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: سالانه ۳۰ میلیون زائر با سلایق مختلف به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند که انتظار دارند اماکن مقدس حرم رضوی تنظیف شده و مرتب باشد. باید تصور کنیم که این آستان ملک پاسبان خانه خودمان است و برای تنظیف آن با جان و دل تلاش کنیم.

وی گفت: کسی که در حرم مطهر رضوی خدمت گزار زائران و مجاوران حضرت است، باید الگویی از اخلاق رضوی باشد. اخلاق رضوی ایجاب می کند که خدام در برخورد با میهمانان حضرت رضا(ع) سعه صدر به خرج داده و حتی اگر با تندی رو به رو شدند، زبان و روی خوش را ملاک رفتار خود قرار دهند.

رئیسی تاکید کرد: ممکن است درآمد شما با دیگر فعالیت ها و مشاغل قابل مقایسه نباشد اما تلاش مدیران آستان قدس رضوی این است که در حد امکان، رفاه حال زائران، کارگران و کارمندان این آستان مقدس را فراهم کنند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: زحمات و تلاش های شما در اماکن متبرکه حرم مطهر، با پرداخت حقوق جبران نمی شود، قطعا هر گامی که در مسیر خدمت رسانی به زائران بر می دارید، پاداش اخروی خواهد داشت.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: