مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا، کیفیت هوای پنج منطقه مشهد روز یکشنبه در وضعیت هشدار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حمید صالحی میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را 87 پی.اس.آی اعلام کرد و افزود: هم اکنون ایستگاه های امامیه و خیام شمالی هر یک با 114، چمن با 109، شهید آوینی با 108 و خاقانی با 106 پی.اس.آی در وضعیت آلوده قرار دارند.

وی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود هوای شهر دانست و اظهار کرد: در صورت تداوم تخلیه آلاینده ها به هوا طی ساعات آینده در مناطق شهید کریمی، ویلا، شهید مفتح و سمزقند نیز شاهد آلودگی هوا خواهیم بود.

وی گفت: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.

مشهد طی ماههای فروردین و اردیبهشت امسال 16 روز هوای پاک، 39 روز هوای سالم و هفت روز هوای ناسالم برای گروههای حساس داشته است.

روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.

شاخص کیفیت هوا در کمتر از 50 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هوای پاک، 50 تا 100 نشانگر وضعیت سالم، در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: