مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سالانه بیش از 1600 تن عسل در 200 هزار کندوی این استان تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،محمد یاحقی افزود: خراسان رضوی در زمینه تولید عسل جزو استان های دهم تا یازدهم کشور است.

وی اظهار کرد: میانگین تولید عسل در این استان به ازای هر کندو حدود 8.2 کیلو گرم است.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 110بهره بردار در حوزه زنبورداری خراسان رضوی فعالیت دارند گفت: شهرستان مشهد با 55 هزار و 65 کندو، 480 بهره بردار و تولید سالانه بیش از 500 تن عسل رتبه اول استان در این حوزه را دارد.

یاحقی افزود: شهرستانهای چناران و نیشابور نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم استان را در این بخش دارند.

وی اظهار کرد: زنبور عسل نقش عمده ای در گرده افشانی دارد به طوری که فعالیت این گونه موجب افزایش 30 درصدی تولید محصولات باغی و زراعی می شود.

وی گفت: به باغداران و کشاورزان توصیه می شود از سموم کم خطر استفاده کنند تا میزان آسیب به حشرات گرده افشان به ویژه زنبور عسل به حداقل برسد.

خراسان رضوی با یک میلیون و 200 هزار هکتار کشتزار و 14.6 میلیون واحد دامی بیش از 10 درصد تولیدات زراعی، باغی و دامی کشور را دارد.

این استان با تولید 6،76 میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی به ارزش ناخالص 95 هزار و 730 میلیارد و 423 میلیون ریال جایگاه تاثیرگذار در اقتصاد ایران دارد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: