فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری دختر و پسر جوان و مردی میانسال که ۱۰۰ فقره سرقت انجام داده‌اند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، قادر کریمی اظهار داشت: در پی گزارش سرقت‌های سریالی در محدوده بلوار جانباز و ابوطالب مشهد و اعلام شکایت مالباختگان، دستورات لازم برای پیگیری سریع موضوع به فرماندهی انتظامی مشهد صادر و طرح تشدید مقابله با سرقت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: تیم‌های گشت در این عملیات ضربتی، سرقت‌های سریالی وسایل داخل خودرو را پیگیری کردند و با توجه به سرنخ‌های موجود عامل اصلی این سرقت‌ها که مردی میانسال بود را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی یادآور شد: این متهم که چهار سال و نیم در زندان بوده و یک ماه قبل آزاد شده در تحقیقات اولیه به ده‌ها فقره سرقت وسایل داخل خودروهای مردم در محدوده بلوار جانباز مشهد اعتراف کرده اسا و تاکنون ۵۰ شاکی این پرونده شناسایی و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

کریمی ادامه داد: تیم‌های دایره تجسس نیز در این عملیات گسترده دختر ۲۶ ساله‌ای که با ورود به منازل مسکونی اقدام به سرقت دوچرخه از پارکینگ خانه‌های مسکونی می‌کرد را چهره‌زنی و پس از کنترل و مراقبت‌های پوششی او را در حال ارتکاب سرقت دستگیر کردند.

وی گفت: این دختر جوان در برابر شواهد و ادله موجود اعتراف کرد که از مدتی قبل با پسری دوست شده و مرتکب سرقت می‌شوند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که دختر جوان با همدستی مادر و خواهرش مرتکب سرقت می‌شدند، بیان کرد: مادر او چند روز قبل هنگام سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

کریمی اظهار داشت: ماموران کلانتری شفا پس از هماهنگی با مقام قضایی، منزل دختر ۲۷ ساله را بازرسی و پسر جوان که در این خانه مخفی شده بود را دستگیر کرد و ۲۰ دستگاه لپ تاپ و مقادیر زیادی اموال مسروقه که گویای بیش از ۵۰ فقره سرقت است را کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات از این متهمان که مرتکب بیش از ۱۰۰ فقره سرقت شده‌اند برای شناسایی و دستگیری دیگر همدستان آنها و مالخران اموال مسروقه و همچنین کشف سرقت‌های انجام شده، ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: